Hortenzia metlinatá / Hydrangea pan. ´Ruby´ výška rastliny: 50-60 cm

Kód: 00281
Neohodnotené
39 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Popis technický:

"Hortenzia metlinatá (Hydrangea paniculata) ´Ruby´ je opadavý ker alebo krík z čeľade Hortensiaceae, charakterizovaný svojimi veľkými kupeľovitými kvetenstvami v odtieňoch ružovej a červenej farby. Tento kultivar je obľúbený pre svoje nádherné kvety a atraktívne listy, ktoré pridávajú farbu do záhradných priestorov.

V našom e-shope ponúkame kvalitné exempláre hortenzie metlinatej ´Ruby´, ktoré sú starostlivo vybrané pre svoj zdravý rast a bohaté kvitnutie. Tieto rastliny sú ideálne pre záhradné záhony, alebo ako solitéry, ktoré prinesú do záhrady nádhernú a žiarivú atmosféru.

Hortenzie metlinaté preferujú slnečné alebo polotienisté stanovište a dobre priepustnú pôdu s dostatkom vlhkosti. Sú odolné voči mrazu a môžu byť pestované v rôznych klimatických podmienkach. S primeranou starostlivosťou a podmienkami prostredia môžu kvitnúť bohato počas celej vegetačnej sezóny.

Pre dosiahnutie optimálneho rastu a kvitnutia odporúčame pravidelné zavlažovanie a hnojenie. Hortenzie metlinaté ´Ruby´ produkuje bohaté kvetenstvá v nádherných odtieňoch ružovej a červenej farby, čo robí túto rastlinu veľmi dekoratívnou vo voľnej prírode.

Svojou nenáročnosťou a krásnymi kvetenstvami sa hortenzia metlinatá ´Ruby´ stáva obľúbenou voľbou pre záhradníkov a milovníkov záhradníctva. Pridajte tento elegantný ker do svojej záhradnej kolekcie a užite si jeho nádherné kvety počas celej vegetačnej sezóny."

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o hortenziu metlinatú ´Ruby´ (Hydrangea paniculata ´Ruby´) je podobná starostlivosti o iné odrody hortenzie metlinatej, ale tu je niekoľko špecifických tipov:

1. **Stanovisko**: Hortenzie metlinaté ´Ruby´ preferujú slnečné alebo polotienisté miesta. Vyberte miesto s dostatkom slnečného svetla ráno a čiastočným tieňom poobede.

2. **Pôda**: Zabezpečte dobre odtokovú pôdu, ktorá udržuje vlhkosť, ale nezadržiava vodu. Pôda by mala byť ľahko kyslá a bohatá na organické látky.

3. **Zavlažovanie**: Udržujte pôdu stále vlhkú, ale nie premokrenú. Zalievanie je najlepšie vykonávať podráždením povrchu pôdy, aby sa zabránilo premočeniu.

4. **Hnojenie**: Aplikujte hnojivo určené pre hortenzie alebo kyslé pôdy na jar pred začiatkom vegetačného obdobia a neskôr počas sezóny podľa potreby.

5. **Rez**: Na jar môžete vykonať ľahký rez, odstránenie mŕtvych alebo poškodených konárov a formovanie rastliny podľa potreby. Vyhýbajte sa príliš intenzívnemu orezávaniu, pretože to môže ovplyvniť kvitnutie.

6. **Zimná ochrana**: V chladnejších oblastiach môžu byť mladé rastliny citlivejšie na mrazy. Mulčovanie koreňov v zime môže pomôcť chrániť rastlinu pred mrazom.

7. **Kvapkačka a postrekovanie**: Ak je vzduch suchý, môže byť užitočné občasne postrekovať listy vodou a umožniť kvapkačke zvlhčiť okolie rastliny.

8. **Ochranujte pred priamym slnkom**: Aj keď hortenzie metlinaté ´Ruby´ preferujú slnečné miesta, extrémne horúce počasie a priame popoludňajšie slnko by mohlo spôsobiť poškodenie listov. Uistite sa, že majú aj dostatočný tieň počas horúcich dní.

Starostlivosť o hortenziu metlinatú ´Ruby´ je pomerne nenáročná, avšak dodržiavanie týchto zásad vám pomôže dosiahnuť bohaté a zdravé kvitnutie. Je tiež dôležité pozorovať reakciu rastliny a prispôsobovať starostlivosť podľa jej potrieb.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 6.1 kg
Výška rastliny v cm: 50-60
Výška s kvetináčom v cm: 60-80
Stanovisko: Tieň, polotieň
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz