Hortenzia metlinatá / Hydrangea querc. ´Snowflake´ výška rastliny: 80-100 cm

Kód: 00284
Neohodnotené
59 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

"Hortenzia metlinatá (Hydrangea quercifolia ´Snowflake´) je opadavý ker z čeľade Hortensiaceae, známy pre svoje nádherné, plné kvety a atraktívne listy podobné dubu. Tento kultivar ´Snowflake´ je obľúbený pre svoje bohaté kvitnutie a dlhé obdobie krásy.

V našom e-shope ponúkame kvalitné exempláre hortenzie metlinatej ´Snowflake´, ktoré sú starostlivo vybrané pre svoj zdravý rast a hojné kvitnutie. Tieto rastliny sú ideálnou voľbou pre záhradné záhony, alebo ako dominantný prvok v záhradných kompozíciách, kde prinesú do záhrady pôvab a eleganciu.

Hortenzia metlinatá preferuje polotienisté miesto a dobre priepustnú pôdu s dostatkom vlhkosti. Je odolná voči mierne chladnému počasiu a dokáže dobre zvládať aj mierny vietor. Je nenáročná na starostlivosť a s primeranou péčou môže kvitnúť bohato rok čo rok.

Pre dosiahnutie optimálneho rastu a kvitnutia odporúčame pravidelné zavlažovanie a hnojenie. Hortenzia metlinatá ´Snowflake´ produkuje bohaté kaskády plných bielych kvetov, ktoré vytvárajú úchvatný pohľad.

Svojou krásou a nenáročnosťou sa hortenzia metlinatá ´Snowflake´ stáva obľúbenou voľbou pre záhradníkov a milovníkov záhradníctva. Pridajte tento elegantný ker do svojej záhradnej kolekcie a doprajte si krásu jeho kvetov počas celej vegetačnej sezóny."


Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o hortenziu metlinatú ´Snowflake´ (Hydrangea quercifolia ´Snowflake´) je podobná starostlivosti o iné druhy hortenzií, ale existujú isté špecifické potreby, ktoré treba brať do úvahy. Tu je niekoľko dôležitých bodov starostlivosti:

1. **Stanovisko**: Hortenzie metlinaté preferujú miesta s polotienistým alebo čiastočne zatieneným osvetlením. Príliš priame slnečné svetlo môže spôsobiť popáleniny listov.

2. **Pôda**: Zem by mala byť dobre odtoková, ale zároveň udržiavať vlhkosť. Dobrá drenáž je kľúčová pre predchádzanie hnilobe koreňov.

3. **Zavlažovanie**: Hortenzie potrebujú dostatočné zavlažovanie, najmä počas suchších období. Zalievať by ste mali pravidelne, aby sa zachovala rovnováha medzi vlhkosťou a suchom.

4. **Hnojenie**: Použite hnojivo určené pre hortenzie, ktoré obsahuje vyvážené množstvo dusíka, fosforu a draslíka. Hnojte hortenziu v období aktívneho rastu.

5. **Rez**: Minimálne orezanie je potrebné na odstránenie mŕtvych alebo poškodených konárov. Väčšina orezov sa vykonáva na jar, predtým ako začnú nové výhonky rásť.

6. **Zimná ochrana**: V chladnejších oblastiach je vhodné mulčovať koreňový systém na zabezpečenie ochrany pred mrazom. Hortenzie metlinaté sú odolné voči mrazu, ale ochrana koreňov môže pomôcť zabezpečiť ich prežitie.

7. **Ochrana pred chorobami a škodcami**: Pravidelná kontrola rastliny na prítomnosť škodcov alebo chorôb je dôležitá. Včasná identifikácia a liečba môžu zabrániť vážnejším problémom.

8. **Kvitnutie**: Hortenzie metlinaté kvitnú na dreve z minulého roka, preto je dôležité minimalizovať rez až po odkvitnutí, aby sa zachovali pupeny pre nasledujúcu sezónu kvitnutia.

S dodržiavaním týchto zásad starostlivosti by ste mali mať zdravú a krásne kvitnúcu hortenziu metlinatú ´Snowflake´. Je dôležité sledovať stav rastliny a prispôsobiť starostlivosť podľa jej potrieb a podmienok prostredia.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 5.9 kg
Výška rastliny v cm: 80-100
Výška s kvetináčom v cm: 100-120
Stanovisko: Polotieň, tieň
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz