Aktinídia kiwi ´JENNY´ / ACTINIDIA DELICIOSA "Jenny" Výška rastliny: 180-200 cm

Kód: 00005
Neohodnotené
169 € / ks
Skladom (>5 ks)
Aktinídia ´JENNY´ je pôvabná, rýchlo rastúca a veľkoplodá odroda samoopelivého kiwi, s možnosťou života až do 50 rokov a dozrievajúca v období od konca septembra do začiatku októbra. Toto kiwi má pôvod v Novom Zélande a vyniká svojím bohatým obsahom vitamínov C, B, E, kyseliny listovej, betakaroténu, minerálov a vzácnych bioflavonoidov. Jeho plody sú značne veľké, šťavnaté a pokryté hnedou šupkou. Dužina je aromatická, sladká, zelenej farby a ponúka výbornú chuť. Kiwi ´JENNY´ je ideálne vhodné na priamu konzumáciu. Je popínavá rastlina, ktorá dosahuje výšku 3 až 4 metrov, preto je vhodné poskytnúť jej oporu. Je odolná voči mrazu až do -15°C a preukazuje vysokú odolnosť voči chorobám. Pre optimálne podmienky rastu by mala byť pôda pre kiwi ´JENNY´ humózna, mierne vlhká, kvalitná a výživná. Plody dosahujú veľkosť 5 až 7 cm, čím sa stávajú skvelou voľbou pre milovníkov kiwi s vynikajúcim chuťovým zážitkom.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Aktinídia kiwi ´Jenny´ preferuje slnečné až polotienené stanovisko. Potrebuje dostatok slnečného svetla na vývoj plodov, ale môže byť chránený pred prílišným priamym slnečným žiarením.

  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu s dostatkom živín. Pôda by mala byť mierne kyslá a dobre priepustná. Dodatočné mulčovanie môže pomôcť udržiavať pôdu vlhkú a zabraňovať rastu buriny.

  3. Zavlažovanie: Udržiavajte pôdu rovnomerne vlhkú, najmä počas obdobia rastu, tvorby plodov a suchých období. Vyhnite sa premočeniu pôdy, ale nedovoľte, aby sa vyschla.

  4. Hnojenie: Kiwi ´Jenny´ môže byť hnojený v období rastu hnojivom určeným pre ovocné stromy. Dodatočné hnojenie dusíkatým hnojivom počas obdobia rastu a hnojenie fosforom a draslíkom pred kvitnutím a tvorbou plodov môže byť prospešné.

  5. Rezanie: Pravidelné orezanie je dôležité pre udržanie zdravého a produktívneho rastu. Orežte suché, poškodené alebo prekrížené konáre a tvarujte rastlinu podľa potreby.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte rastlinu na prípadné príznaky chorôb alebo škodcov, ako sú napríklad pliesne alebo vošky, a zasiahnite primeranými opatreniami v prípade potreby.


Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 38 kg
Výška rastliny v cm: 180-200
Výška s kvetináčom v cm: 200-230
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz