Aloe Výška rastliny: 25-35 cm

Kód: 01359
Neohodnotené
21,90 € / ks
Skladom (>5 ks)
Aloe je rod rastlín, ktoré patria do čeľade liliovité (Asphodelaceae) a obsahuje viac než 500 druhov. Najznámejším druhom je Aloe vera, známa aj ako pravá aloe, využívaná pre svoje liečivé a kozmetické vlastnosti. Tu sú niektoré informácie o starostlivosti o aloe:

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha: Aloe sa dobre darí na svetlom a slnečnom mieste. Ideálne je umiestniť ju na okennú parapet smerujúcu na juh alebo juhovýchod.

  2. Pôda: Aloe potrebuje dobre drenážovanú pôdu. Ideálne je použiť zmes kaktusovej pôdy s pieskom alebo perlitom, aby sa zabránilo zadržiavaniu vody v koreňoch.

  3. Zalievanie: Aloe preferuje suchšie prostredie a toleruje občasnú suchšiu pôdu. Zalievanie by malo byť umiernené a pôda by mala byť úplne vyschnutá medzi zalievaním. V zime sa zalejte ešte menej často.

  4. Teplota: Aloe sa cíti pohodlne pri teplotách medzi 20-30°C. Je dôležité chrániť ju pred extrémnymi teplotami a mrazom.

  5. Hnojenie: Aloe nie je náročná na hnojenie, ale môžete ju kŕmiť raz alebo dvakrát ročne roztokom vodou rozpusteného kaktusového hnojiva.

  6. Nádoba: Vyberte si nádobu s dierami na dne pre odtok vody, aby ste zabránili hromadeniu vody v koreňoch.

  7. Reprodukcia: Aloe je možné množiť pomocou odrezkov listov alebo delením odnoží.

  8. Starostlivosť o listy: Vyhnite sa kontaktu vody s listami, pretože to môže spôsobiť hnilobu. Ak sa na listoch objaví prach alebo nečistoty, môžete ich očistiť vlhkou handričkou.

  9. Skrášľujúce vlastnosti: Aloe nielenže poskytuje zdravotné výhody, ale môže aj skrášliť váš domov alebo kanceláriu svojimi výraznými listami.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 3.1 kg
Výška rastliny v cm: 25-35
Výška s kvetináčom v cm: 35-50
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz