Arália japonská / Fatsia japonica ´Spider´s Web´ Výška rastliny: 50-60 cm

Kód: 00276
Neohodnotené
49 € / ks
Skladom (3 ks)

Arália japonská ´Spider´s Web´ (Fatsia japonica ´Spider´s Web´) je kompaktný stálezelený ker s unikátnym farebným lístím, ktorý prispieva k atraktivite a exotike záhrady. Tento druh arálie je pôvodom z Japonska a je známy svojimi veľkými, dlanitými listami, ktoré sú zdobené jemnými bielymi škvrnami a sieťovitými vzormi, čo mu dodáva charakteristický vzhľad.

Arália japonská ´Spider´s Web´ je vhodná pre pestovanie v záhradách alebo na terasách vo forme solitéru alebo ako súčasť záhradných záhonov. Tento ker preferuje polotienisté alebo tieňové stanovisko, kde je chránený pred priamym slnečným žiarením, najmä počas horúcich letných dní.

Pokiaľ ide o pôdu, arália japonská ´Spider´s Web´ uprednostňuje dobre odtokovú pôdu s miernym kyslým až neutrálnym pH. Je dôležité udržiavať pôdu vlhkú, ale dobre drenážovanú, aby sa zabránilo hnilobe koreňov.

Tento ker netrpí závažnými chorobami ani škodcami a je pomerne nenáročný na starostlivosť. Pravidelné zalievanie, občasné hnojenie univerzálnym hnojivom pre okrasné rastliny a kontrola rastliny na prípadné problémy sú postupy, ktoré pomáhajú udržiavať aráliu japonskú ´Spider´s Web´ v zdravom a vitálnom stave.

Celkovo je arália japonská ´Spider´s Web´ výnimočným prírastkom do každej záhrady alebo terasy, ktorý prinesie eleganciu a štýlový dizajn. Svojím atraktívnym lístím a nenáročnou starostlivosťou je ideálnou voľbou pre záhradníkov všetkých skúseností.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o aráliu japonskú ´Spider´s Web´ (Fatsia japonica ´Spider´s Web´) je pomerne jednoduchá, ale zahrňuje niekoľko dôležitých krokov, aby sa zabezpečila zdravá a dobre rastúca rastlina:

1. **Poloha:** Arália japonská ´Spider´s Web´ preferuje polotienisté až tieňové stanovisko. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu, ktoré by mohlo spôsobiť popáleniny na listoch.

2. **Pôda:** Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu s miernym kyslým až neutrálnym pH. Dôležité je, aby pôda bola dobre drenážovaná, aby sa predišlo zadržiavaniu vody okolo koreňov.

3. **Zalievanie:** Udržiavajte pôdu vlhkú, ale nie premočenú. Zalievanie by malo byť pravidelné, najmä počas horúcich letných mesiacov. V zime je potrebné zalievanie zmierniť.

4. **Hnojenie:** Občasné hnojenie v období rastu môže pomôcť podporiť zdravý rast a vývoj rastliny. Použite univerzálne hnojivo pre okrasné rastliny podľa pokynov na obale.

5. **Strih:** Arália japonská ´Spider´s Web´ nevyžaduje častý strih. Odstraňte len mŕtve alebo poškodené listy alebo konáre podľa potreby.

6. **Ochrana pred mrazom:** V chladnejších oblastiach chráňte rastlinu pred mrazom pomocou mulčovania koreňovej zóny a prípadného zakrytia rastliny chráneným materiálom.

7. **Ďalšia starostlivosť:** Pravidelne kontrolujte rastlinu na prípadné príznaky chorôb alebo škodcov. V prípade potreby použite vhodné prostriedky na ich kontrolu.

S dodržiavaním týchto krokov by mala arália japonská ´Spider´s Web´ dobre prosperovať a prinášať vám radosť svojím atraktívnym lístím a nenáročnou povahou.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 3.1 kg
Výška rastliny v cm: 50-60
Výška s kvetináčom v cm: 60-70
Stanovisko: Tieň, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz