Azalka japonská / Rhododendron(AZ) japonica Výška rastliny: 10-20 cm

Kód: 00324
Neohodnotené
39 € / ks
Skladom (>5 ks)

Popis technický:

"Bambus Azalka japonská (Rhododendron japonica) je opadavý ker alebo krík patriaci do čeľade Ericaceae, charakterizovaný svojimi nádhernými kvetmi v rôznych farbách, vrátane bielou, ružovou, červenou a oranžovou. Tento kultivar je obľúbený pre svoje bohaté a farebné kvitnutie.

V našom e-shope ponúkame kvalitné exempláre bambusu Azalky japonskej, ktoré sú starostlivo vybrané pre svoj zdravý rast a atraktívny vzhľad. Tieto rastliny sú ideálne pre okrasné výsadby, záhradné kompozície alebo ako solitéry, ktoré prinesú do vašej záhrady pôvab a eleganciu.

Bambus Azalka japonská preferuje polotienisté až tienisté miesta a kyslú pôdu s dobrým odtokom vody. Sú odolné voči mrazu a môžu byť úspešne pestované v rôznych klimatických podmienkach.

Pre dosiahnutie optimálneho rastu a kvitnutia odporúčame pravidelné zavlažovanie a hnojenie. Bambus Azalka japonská produkuje nádherné kvetenstvá v rôznych farbách, čo ju robí výnimočným doplnkom do každej záhrady.

Svojou nenáročnosťou a farebnými kvetmi sa bambus Azalka japonská stáva obľúbenou voľbou pre záhradníkov a milovníkov kvetov. Pridajte tento elegantný ker do svojej záhradnej kolekcie a užite si jeho nádherné kvety počas celej vegetačnej sezóny."

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Bambus Azalku japonskú (Rhododendron japonica) je dôležitá pre zabezpečenie zdravého rastu a hojného kvitnutia. Tu sú niektoré kľúčové aspekty starostlivosti:

1. **Stanovisko**: Vyberte polotienisté až tienisté miesto pre bambus Azalku japonskú. Priame slnečné svetlo môže spôsobiť popálenie listov.

2. **Pôda**: Preferuje kyslú pôdu s dobrým odtokom vody. Dodržiavajte pH pôdy okolo 5,0 až 6,0. Dodanie rašeliny alebo kyslého kompostu môže pomôcť udržiavať správne pH.

3. **Zavlažovanie**: Udržujte pôdu vlhkú, ale nie premočenú. Prednostne zavlažujte skoro ráno, aby sa listy mohli vyschnúť do večera a minimalizovali sa riziko hniloby.

4. **Hnojenie**: Aplikujte hnojivo špeciálne určené pre kyslé pôdy, ktoré obsahujú živiny, ako je hliník a síra. Hnojivo aplikujte v období rastu podľa pokynov na obale.

5. **Rez**: Väčšina bambusov Azalka japonských nepotrebuje rez, ale ak je to potrebné, odstráňte mŕtve alebo poškodené konáre po odkvitnutí.

6. **Zimná ochrana**: V chladnejších oblastiach chráňte rastliny pred mrazom a vysušením vetrom. Mulčovanie koreňov môže pomôcť udržiavať konzistentnú teplotu pôdy.

7. **Ochrana pred škodcami a chorobami**: Pravidelne kontrolujte rastliny na príznaky škodcov a chorôb, ako sú napríklad vošky, roztoče alebo hrdza. V prípade potreby použite vhodné insekticídy alebo fungicídy.

Dodržiavajte tieto kroky starostlivosti a váš bambus Azalka japonská by mal rásť zdravo a kvitnúť hojne, prispievajúc k kráse vašej záhrady.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 1.4 kg
Výška rastliny v cm: 10-20
Výška s kvetináčom v cm: 20-30
Stanovisko: Tieň, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz