Banánovník Sikkism / Musa sikkimensis Výška rastliny : 10-15 cm

Kód: 01281
Neohodnotené
12,90 € / ks
Skladom (>5 ks)

Banánovník Sikkim je atraktívna rastlina vhodná pre tropické a subtropické podnebie, ale môže byť úspešne pestovaný aj v teplých klimatických podmienkach v kontajneroch ako izbová rastlina. Vyžaduje slnečné stanovisko a dobre propustnú pôdu bohatú na živiny. Rastlina je všeobecne odolná voči chorobám a škodcom.

Banánovník Sikkim nie je len krásnou ozdobou záhrady alebo interiéru, ale tiež produkuje malé plody, ktoré vyzerajú ako banány. Aj keď nie sú určené na ľudskú konzumáciu, prispievajú k celkovému kúzlu tejto exotické rastliny.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Banánovník Sikkim preferuje slnečné stanovisko, ale zároveň potrebuje ochranu pred priamym slnkom, najmä v horúcich letných mesiacoch. Ideálne je miesto s dostatkom svetla, ale nie príliš vystavené priamemu slnku.

  2. Pôda: Rastlina potrebuje dobre odtokovú pôdu bohatú na živiny. Vhodná je zmes záhradnej pôdy s pieskom a kompostom, čo zabezpečuje dostatočnú vlhkosť a živiny.

  3. Zavlažovanie: Banánovník Sikkim má rád stálu vlhkosť, ale neznáša premočenie pôdy. Zavlažujte ho pravidelne, aby bola pôda vlhká, ale nie mokrá. Je dôležité zabrániť vysychaniu pôdy medzi zalievaním, ale zároveň sa vyhnúť nadmernému namáčaniu koreňov.

  4. Hnojenie: Rastlina potrebuje pravidelné hnojenie, najmä počas vegetačného obdobia. Použite vyvážený tekutý hnojivo alebo hnojivo špeciálne určené pre banánovníky podľa odporúčaní na obale.

  5. Teplota: Banánovník Sikkim je mierne odolný voči mrazu, ale ideálne teploty pre jeho rast sú medzi 18 až 27 °C. Pri nízkych teplotách môže byť vhodné poskytnúť rastline ochranu, najmä ak sa vyskytne náhly pokles teploty.

  6. Ochrana pred škodcami: Sledujte rastlinu na prípadné škodcov a choroby. Ak zistíte prítomnosť škodcov, ako sú vošky, roztoče alebo tripsy, použite vhodné prostriedky na ich kontrolu a odstránenie.

  7. Rezanie: Pravidelné odstraňovanie suchých, poškodených alebo odumretých listov môže pomôcť udržať rastlinu zdravú a atraktívnu.

Dodatočné parametre

Kategória: Stredomorské
Hmotnosť: 1.3 kg
Výška rastliny v cm: 10-15
Výška s kvetináčom v cm: 15-25
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz