Borievka Obyčajná / Juniperus Squamata Blue Star Výška rastliny: 10-20 cm

Kód: 00667
Neohodnotené
12,90 € / ks
Skladom (>5 ks)

Borievka Obyčajná Blue Star (Juniperus squamata ´Blue Star´)

Borievka Obyčajná Blue Star, známa aj ako Juniperus squamata ´Blue Star´, je kompaktná ihličnatá rastlina so široko kužeľovitým tvarom a modro-zelenými ihlicami. Tento kultivar je populárny pre svoju atraktívnu farbu a nenáročnú povahu, čo ju robí ideálnym doplnkom do krajiny pre rôzne typy záhrad a priestorov.

Charakteristika:

  • Blue Star je známa svojimi jemnými, jehličkami modrej až striebornej farby, ktoré vytvárajú hustú a kompaktnú korunu.
  • Jej široký kužeľovitý tvar robí z tejto borievky vynikajúci prvek krajiny, ktorý pridáva štruktúru a záujem do záhradných záberov.
  • Dospelé exempláre dosahujú výšku približne 0,5 - 1 meter a šírku 1 - 1,5 metra.

Použitie:

  • Solitérna výsadba: Blue Star je vhodná pre solitérne výsadby, kde pôsobí ako výrazný akcent svojou farbou a tvarom.
  • Skupinové výsadby: V skupinových výsadbách môže táto borievka vytvoriť textúru a farbu, ktorá pridáva záhrade zaujímavosť.
  • Skalnaté záhrady: Je ideálna pre skalnaté záhrady alebo záhradné kamenné záhony, kde dodáva svojou textúrou a farbou estetický prínos.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Borievku Obyčajnú Blue Star (Juniperus squamata ´Blue Star´) je pomerne jednoduchá, avšak je dôležité dodržiavať niektoré základné pokyny:

1. **Poloha:** Tento druh borievky preferuje slnečné stanovisko, ale dobre sa adaptoval aj na polotienisté podmienky. Vyhnite sa príliš vlhkým a tienistým oblastiam, kde by mohlo dôjsť k hnilobe koreňov.

2. **Pôda:** Vyžaduje dobre odtokovú pôdu s dobrým priepustným drenážom. Prednostne volí neutrálnu až kyslú pôdu. Vhodné je pravidelné mulčovanie okolo koreňového systému, aby sa udržala vlhkosť a minimalizovalo rast buriny.

3. **Zalievanie:** Mladé rastliny potrebujú pravidelnú zálievku, aby sa dobre zakoreňovali, ale dospelé exempláre sú odolné voči suchu. V horúcich letných mesiacoch môže byť potrebné pravidelne zavlažovať, aby sa udržala rovnomerná vlhkosť pôdy.

4. **Hnojenie:** Väčšinou nie je nutné pravidelné hnojenie, ale pri dlhodobej starostlivosti môžete aplikovať hnojivo pre ihličnany v období aktívneho rastu.

5. **Orezávanie:** Borievka Blue Star nevyžaduje pravidelné orezávanie, ale môžete ju formovať orezaním na jar, ak chcete udržať žiaducu veľkosť a tvar.

6. **Ochrana pred škodcami a chorobami:** Je pomerne odolná voči chorobám a škodcom, ale pravidelná kontrola môže pomôcť včas odhaliť a riešiť potenciálne problémy.

7. **Zimná ochrana:** V zásade je odolná voči mrazu, ale mladé rastliny môžu potrebovať ochranu v prvých rokoch po výsadbe. Mulčovanie koreňového systému pomôže chrániť korene pred extrémnymi teplotami.

Dodržiavaním týchto pokynov by ste mali mať zdravú a krásne vzhľadovú Borievku Obyčajnú Blue Star, ktorá prinesie do vašej záhrady príťažlivý efekt svojimi modro-zelenými ihlicami a kompaktným tvarom.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté kríky
Hmotnosť: 1.5 kg
Výška rastliny v cm: 10-20
Výška s kvetináčom v cm: 20-30
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz