Borovica Horská / Pinus Mugo Pumilio K20/30 Výška rastliny: 10-15

Kód: 00777
Neohodnotené
8,50 € / ks
Skladom (>5 ks)

Borovica Horská (Pinus mugo ´Pumilio´)

Borovica Horská, známa aj ako Pinus mugo ´Pumilio´, je kompaktný ihličnan s nízkym rastom a hustým kužeľovitým tvarom. Tento odolný strom je ideálnou voľbou pre záhrady, kde poskytuje dekoratívne hodnoty a zároveň vyžaduje minimálnu údržbu.

Charakteristika:

  • Borovica Horská ´Pumilio´ sa vyznačuje hustým kužeľovitým tvarom a krátkymi, tmavozelenými ihlicami. Jej rast je pomalý, a preto si udržuje svoju kompaktnú veľkosť.
  • Dospelé exempláre dosahujú výšku približne 1,5 - 2 metre a šírku okolo 2 - 2,5 metra.
  • Tento druh je známy svojou odolnosťou voči chladu a suchu, čo ju robí ideálnou pre záhrady v horských oblastiach alebo oblastiach s drsnými podmienkami.

Použitie:

  • Solitérna výsadba: Borovica Horská ´Pumilio´ je vhodná pre solitérne výsadby, kde pôsobí ako dominantný prvok svojím hustým tvarom a zelenými ihlicami.
  • Skupinové výsadby: V skupinových výsadbách vytvára Borovica Horská ´Pumilio´ atraktívne zábery, ktoré dodávajú záhrade štruktúru a textúru.
  • Krajinné úpravy: Je vhodná pre tvorbu nízkych živých plotov alebo obrub na oddelenie jednotlivých častí záhrady.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Borovicu Horskú ´Pumilio´ (Pinus mugo ´Pumilio´) je celkom nenáročná, ale je dôležité dodržiavať niekoľko základných pokynov:

1. **Poloha:** Borovica Horská ´Pumilio´ preferuje slnečné až polotienisté stanovisko. Dobrá cirkulácia vzduchu je tiež dôležitá, preto sa vyhnite príliš tesným umiestneniam.

2. **Pôda:** Vyžaduje dobre odtokovú pôdu, ktorá je stredne vlhká a dobre priepustná. Neprefukujte pôdu, pretože borovice majú radi istú vlhkosť.

3. **Zalievanie:** Mladé rastliny potrebujú pravidelnú zálievku, kým sa dobre nezakorenia. Dospelé rastliny sú odolné voči suchu, ale v horúcom a suchom počasí je potrebné pravidelne zavlažovať.

4. **Hnojenie:** Hnojenie nie je vždy nevyhnutné, ale môže pomôcť podporiť rast a vitalitu rastliny. Použite hnojivo pre ihličnany podľa návodu na obale.

5. **Orezávanie:** Borovica Horská ´Pumilio´ netrpí prílišným orezaním. Ak je potrebné, orezanie sa najlepšie vykonáva na jar po období aktívneho rastu.

6. **Ochrana pred škodcami a chorobami:** Pravidelná kontrola rastliny na prípadné škodcov a choroby je dôležitá. Rýchle identifikácia a riešenie problémov môže zabrániť ich šíreniu a zachovať zdravie rastliny.

7. **Zimná ochrana:** Borovica Horská ´Pumilio´ je všeobecne odolná voči mrazu, ale mladé rastliny môžu potrebovať ochranu v prvých rokoch po výsadbe. Mulčovanie koreňového systému a chrániče na zimný pokryv môžu pomôcť udržať ju v teple.

Dodržiavaním týchto pokynov poskytne Borovica Horská ´Pumilio´ zdravú a atraktívnu rastlinu vo vašej záhrade, ktorá poskytne štruktúru a estetickú hodnotu po mnoho rokov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 0.7 kg
Výška rastliny v cm: 10-15
Výška s kvetináčom v cm: 15-25
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz