Borovica lesná forte bonsai /PINUS SYLVESTRIS Objem kvetináča 45l, výška: 160-180 cm

Kód: 00020
Neohodnotené
590 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…
Borovica lesná, známa tiež ako sosna, patrí medzi najbežnejšie a domáce borovice našej krajiny. Jej krása nám môže slúžiť ako dôvod na hrdosť :-). Sosny tvoria stromy v lesoch rôznej výšky, a ich neopadavé ihlice sú dĺžky 5-7 cm, vyrastajú v páre a majú stredne zelenú farbu s ľahko namodralým nádychom. No asi najkrajšia je ich kôra, ktorá mení svoj odtieň od hrubej šedohnedej približne od výšky 2 metrov na žiarivo jantárovo hnedožltú až ryšavo medenú. Tá sa odlupuje v tenkých vrstvách, vytvárajúc neodolateľný vizuálny dojem, keď na ňu svieti slnko. Habitus stromu je veľmi nepravidelný, s korunou, ktorá môže byť stredne hustá alebo vzdušná. Ihlice odpadávajú po treťom roku, ale nové sa tvoria na koncoch vetiev, čím odhaľujú bizarnú vnútornú štruktúru koruny. Borovicu lesnú je možné rezom ľahko udržiavať v menších rozmeroch, čo ju robí vhodnou aj do malých záhrad. Je možné ju orezávať v prvej polovici jari alebo pravidelne strihať po stranách. Sosna sa využíva aj v umení bonsai, kde bonsaisti vytvárajú z nej veľké záhradné bonsaje. Výskyt borovíc v našich lesoch pripomína prímorské borovicové porasty, čo im dáva výrazný charakter, a tak môžu byť vytváraním kompozícií aj v záhradách, kde sa snažíte dosiahnuť atmosféru juhu. Borovica lesná je symbolom leta a tepla, vyznačujúc sa typickou vôňou borovicového ihličia. Rastlina preferuje plné slnko a suchšie stanovište. Mladé rastliny potrebujú rovnomernú vlhkosť na zakorenenie, zatiaľ čo staršie rastliny si vodu nájdu pomocou svojich dlhých, kolových koreňov. Ak máte záhradu na skale, borovica lesná si vie vytvoriť náhradné postranné korene na pevné ukotvenie. Pôda by mala byť dobre priepustná, s preferenciou pre kyslý alebo neutrálny pH. Nesnáša zimné posypanie soľou. Je vynikajúco mrazuvzdorná, odolávajúca teplotám až do -40 °C.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Borovicu lesnú Forte Bonsai (Pinus sylvestris) je kľúčová pre zachovanie zdravia a krásy tejto bonsajovej rastliny. Tu je niekoľko dôležitých bodov starostlivosti:

  1. Poloha a osvetlenie: Umiestnite svoju Borovicu lesnú Forte Bonsai na svetlé miesto, kde bude mať dostatok priameho slnečného svetla. Bonsaje milujú slnečné stanovištia, ale vyhnite sa prílišnému horúčavu v priebehu dňa, čo by mohlo spôsobiť popálenie listov.

  2. Zalievanie: Udržujte pôdu vlhkú, ale nie premokrenú. Zalievanie by malo byť pravidelné, avšak závisí od konkrétnej vlhkosti pôdy. Pred ďalším zalievaním skontrolujte hornú vrstvu pôdy, aby ste sa uistili, že je suchá.

  3. Pôda: Použite kvalitnú pôdu určenú pre bonsaje alebo zmiešajte rašelinu, piesok a kompost. Dôležité je zabezpečiť dobrú drenáž, aby sa zabránilo stagnácii vody, čo môže poškodiť korene.

  4. Hnojenie: Bonsaje potrebujú pravidelné hnojenie na zachovanie svojej vitálnosti. Použite hnojivo určené pre bonsaje a dodržujte odporúčané dávkovanie. Hnojte v období rastu, často v období jar-leto.

  5. Rez: Pravidelný rez je dôležitý pre udržanie tvaru a štruktúry bonsaje. Odstraňujte odumreté, poškodené alebo nežiaduce vetvičky a vetvičky, ktoré rušia želaný tvar.

  6. Kontrola škodcov: Pravidelne skúmajte vašu Borovicu lesnú Forte Bonsai na príznaky škodcov, ako sú vošky, roztoče a slimáky. V prípade potreby použite vhodné prostriedky na kontrolu škodcov.

  7. Zimná starostlivosť: V chladnejších oblastiach chráňte svoju Borovicu lesnú Forte Bonsai pred mrazom. Môžete ju umiestniť do interiéru alebo chrániť vonkajšími ochrannými prostriedkami, ako je napríklad fólia na ochranu pred mrazom.

Dodržiavaním týchto krokov starostlivosti by ste mali byť schopní udržať vašu Borovicu lesnú Forte Bonsai zdravú, krásnu a životaschopnú po dlhé roky. Buďte trpezliví a pozorní voči potrebám vašej bonsajovej rastliny, aby vám dlho slúžila a prinášala radosť.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 160-180
Výška s kvetináčom v cm: 180-200
Stanovisko: Slnečno
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz