Borovica ohybná / Pinus flex. ´Vanderwolf´s Pyramid´ výška rastliny: 70-80 cm

Kód: 00342
Neohodnotené
51,40 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…


Borovica ohybná ´Vanderwolf´s Pyramid´ (Pinus flexilis ´Vanderwolf´s Pyramid´)

Borovica ohybná ´Vanderwolf´s Pyramid´ je elegantný a odolný ihličnatý strom s ohybnými vetvami a charakteristickou pyramidálnou korunou. Tento hybrid borovice ohybnej je populárny pre svoju estetickú hodnotu a schopnosť prispôsobiť sa rôznym klimatickým podmienkam.

Charakteristika:

  • ´Vanderwolf´s Pyramid´ je kompaktný ker s pyramidálnou korunou, dorastajúci do výšky približne 4 - 6 metrov a šírkou 2 - 3 metre.
  • Jeho jemné ihlice sú striedavo usporiadané po vetvách a majú strieborný odtieň, čo robí túto borovicu atraktívnou po celý rok.
  • Borovica ohybná ´Vanderwolf´s Pyramid´ produkuje kužeľovité šišky, ktoré sú často ozdobou stromu a prispievajú k jeho estetickému vzhľadu.

Použitie:

  • Okrasný strom: ´Vanderwolf´s Pyramid´ je vynikajúcou voľbou pre záhradné úpravy, ako sú solitérne výsadby alebo záhony, kde pridáva vertikálnu štruktúru a textúru.
  • Veterná bariéra: Jeho hustá koruna a ohybné vetvy robia z borovice ohybnej ´Vanderwolf´s Pyramid´ ideálnu veternú bariéru alebo živý plot.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o borovicu ohybnú ´Vanderwolf´s Pyramid´ je celkom nenáročná, ale niekoľko základných krokov pomôže udržať ju zdravú a krásnu:

1. **Poloha:** Vyberte slnečné alebo polotienisté miesto pre borovicu ohybnú. Tento strom preferuje dostatok slnečného svetla, ale môže dobre rásť aj v miernom tieni.

2. **Pôda:** Borovica ohybná uprednostňuje dobre odtokovú pôdu, ktorá je miernym kyslá alebo neutrálna. Dodržiavajte optimálne pH pôdy a vyhnite sa premočeniu koreňov.

3. **Zalievanie:** Mladé stromy potrebujú pravidelnú zálievku, aby sa korene dobre zakoreňovali. Dospelé exempláre sú odolné voči suchu a vyžadujú menej zálievky. Uistite sa, že pôda medzi zalievaním vyschne.

4. **Hnojenie:** Ak sa rozhodnete hnojiť, použite rovnovážne hnojivo pre ihličnany. Hnojivo aplikujte raz ročne na jar, aby sa podporil rast a vývoj.

5. **Orezávanie:** Borovica ohybná nevyžaduje časté orezávanie, ale môžete odstrániť mŕtve alebo poškodené konáre na jar. Orezávanie je tiež vhodné na úpravu tvaru.

6. **Ochrana pred škodcami a chorobami:** Pravidelne kontrolujte rastlinu na prípadný výskyt škodcov alebo chorôb. Včasná identifikácia a riešenie problémov môže zabrániť ich šíreniu.

7. **Zimná ochrana:** V oblastiach s chladnými zimami poskytnite borovici ohybnej dodatočnú ochranu pred mrazom. Mulčovanie koreňového systému a prípadné zakrytie stromu môže pomôcť chrániť ho pred extrémnymi teplotami.

Dodržiavaním týchto pokynov starostlivosti by ste mali mať zdravú a vitálnu borovicu ohybnú ´Vanderwolf´s Pyramid´, ktorá bude prispievať k kráse vašej záhrady po mnoho rokov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 6.1 kg
Výška rastliny v cm: 70-80
Výška s kvetináčom v cm: 80-90
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz