Borovica Píniová / Pinus Pinea Výška rasrliny: 180-210 cm

Kód: 00780
Neohodnotené
180 € / ks
Skladom (4 ks)

Borovica píniová má charakteristický tvar s rozložitou korunou a výraznými, hustými, temnými ihlicami usporiadanými v pároch. Je to stredne veľký až veľký strom, ktorý môže dosahovať výšku 10 až 20 metrov. Jeho plody, pínie alebo píniové oriešky, sú známe svojou chuťou a sú dôležitou súčasťou niektorých tradičných kuchýň na Stredomorí.

 

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť:

  1. Stanovisko: Borovica píniová preferuje slnečné až polotienené miesto s dostatkom priameho slnečného žiarenia. Rastie najlepšie v teplých a suchých podmienkach.

  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú a ľahkú pôdu s neutrálnym až kyslým pH. Je dôležité, aby pôda bola dobre preperená a odvodnená.

  3. Zavlažovanie: Mladé rastliny by mali byť pravidelne zalievané, kým sa nezakořenia. Dospelé stromy sú odolnejšie voči suchu, ale v obdobiach dlhotrvajúcej sucha môže byť potrebné dodatočné zavlažovanie.

  4. Hnojenie: Borovica píniová väčšinou nepotrebuje intenzívne hnojenie. Môžete však pridať kompost alebo hnojivo na jar, aby ste podporili rast.

  5. Rezanie: Rezanie je obvykle nepotrebné, ale v prípade potreby môžete odstraňovať suché alebo poškodené konáre.

  6. Ochrana pred škodcami a chorobami: Borovica píniová je obvykle odolná voči väčšine škodcov a chorôb. V prípade problémov môžete použiť vhodné prostriedky na ich kontrolu.


Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 15.6 kg
Výška rastliny v cm: 180-210
Výška s kvetináčom v cm: 210-240
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz