Broskyňa okrasná / Prunus pers. ´Taoflora´ Výška rastliny: 120 -130 cm

Kód: 00348
Neohodnotené
39 € / ks
Skladom (>5 ks)

Broskyňa okrasná (Prunus persica ´Taoflora´) je atraktívny okrasný ker, ktorý značne prispieva k estetike a pestrosti záhrady svojimi nádhernými kvetmi a lístím. Tento druh broskyne je charakteristický svojimi nádhernými ružovými kvetmi, ktoré sa objavujú na konároch pred nástupom listov a vytvárajú efektívny závesný efekt.

´Prunus persica ´Taoflora´ sa vyznačuje kompaktným a pomalším rastom, čo ho robí ideálnym pre záhrady s obmedzeným priestorom alebo pre pestovanie v nádobách a kontajneroch. Tento ker si najlepšie prosperuje na slnečných alebo polotienistých stanovištiach a preferuje dobre drenážovanú pôdu.

Okrem svojich dekoratívnych kvetov má broskyňa okrasná tiež atraktívne jarné listy, ktoré môžu mať jemný lesk a záblesky červenej farby. Po odkvitnutí sa rozvinú tmavozelené listy, ktoré zostávajú na rastline po celú sezónu a vytvárajú atraktívnu kulisu pre ďalšie kvitnutie.

Broskyňa okrasná ´Taoflora´ je vhodná pre rôzne záhradné štýly a je ideálnym doplnkom pre každú záhradu, ktorá hľadá elegantnú a farebnú rastlinu. Svojimi krásnymi kvetmi a nenáročnou starostlivosťou je skvelou voľbou pre každého milovníka záhradníctva.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o broskyňu okrasnú ´Taoflora´ (Prunus persica ´Taoflora´) je pomerne nenáročná, ale existujú isté kroky, ktoré treba dodržiavať, aby sa rastlina dobre rozvíjala a kvitla:

1. **Poloha:** Broskyňa okrasná preferuje slnečné stanovisko, kde dostáva aspoň 6 hodín priameho slnečného svetla denne. Vyhnite sa príliš chladným a veterným oblastiam.

2. **Pôda:** Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu, ktorá je stredne vlhká a má pH mierne kyslé až neutrálné. Dodržujte dobrú drenáž, aby sa zabránilo stagnácii vody okolo koreňov.

3. **Zalievanie:** Počas obdobia aktívneho rastu a kvitnutia pravidelne zavlažujte, aby sa udržala rovnomerná vlhkosť pôdy. V období sucha je dôležité zvýšiť zálievku.

4. **Hnojenie:** Broskyňa okrasná môže byť hnojená v období rastu a kvitnutia hnojivom určeným pre ovocné alebo kvitnúce rastliny. Dodržujte odporúčané dávky a frekvenciu aplikácie podľa návodu na obale hnojiva.

5. **Strih:** Menej častý strih môže byť potrebný na odstránenie mŕtvych alebo poškodených konárov a na udržanie žiaduceho tvaru rastliny. Strih je najlepšie vykonávať po odkvitnutí.

6. **Ochrana pred chorobami a škodcami:** Pravidelná kontrola rastliny na príznaky chorôb alebo škodcov je dôležitá. Ak sa vyskytnú problémy, použite vhodné prostriedky na ochranu rastliny.

7. **Zimná ochrana:** V oblastiach s mrazivými zimami môže byť potrebné rastlinu chrániť pred mrazom pomocou mulčovania koreňovej zóny a prípadného zakrytia rastliny chráneným materiálom.

Dodržiavaním týchto tipov by mala vaša broskyňa okrasná ´Taoflora´ dobre prosperovať a prinášať vám nádherné kvety do vašej záhrady.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 4 kg
Výška rastliny v cm: 110-120
Výška s kvetináčom v cm: 120-130
Stanovisko: Slnečné
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz