Citrus Výška stromu : 20-30 cm

Kód: 01286
Neohodnotené
69 € / ks
Skladom (>5 ks)
Citrus mandarinkovník, známy aj ako mandarínka, je úžasným prírastkom do záhrady pre milovníkov čerstvého ovocia. Tu sú niektoré dôležité informácie o pestovaní a starostlivosti o citrus mandarinkovník:

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha a osvetlenie: Citrusové stromy milujú slnečné miesta, takže vyberte miesto, kde bude váš mandarínkovník mať dostatok slnečného svetla.

  2. Pôda: Citrusové stromy uprednostňujú dobre odtokovú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Pôda by mala byť mierne kyslá a dobre drenážna.

  3. Zavlažovanie: Zavlažujte pravidelne, ale vyhnite sa premočeniu pôdy. V období rastu a tvorby plodov potrebujú citrusové stromy pravidelnú zálievku.

  4. Hnojenie: Hnojte citrusové stromy hnojivom určeným pre citrusové plody. Vhodné hnojivo zabezpečí, že strom dostane potrebné živiny na rast a tvorbu plodov.

  5. Orezávanie: Pravidelné orezávanie pomáha udržiavať strom v správnej forme a podporuje tvorbu plodov. Odstraňte odumreté alebo choré konáre a udržujte strom v rovnováhe.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte strom na príznaky chorôb a škodcov a podniknite potrebné kroky na ich kontrolu. Pravidelná starostlivosť a ošetrovanie môžu minimalizovať riziko infekcií.

  7. Zber ovocia: Zberajte mandarínky, keď sú plne dozreté a ľahko sa oddelia od stromu. Snažte sa ošetriť plody s opatrnosťou, aby nedošlo k poškodeniu.

Dodatočné parametre

Kategória: Stredomorské
Hmotnosť: 3.2 kg
Výška rastliny v cm: 20-30
Výška s kvetináčom v cm: 30-50
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz