Črievičník papučkový / Cypripedium Záhradná Orchidea

Kód: 01034
Neohodnotené
19,90 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…


Črievičník papučkový (Cypripedium)

Črievičník papučkový, známy aj ako dámska papuča alebo Cypripedium, je rod rastlín z čeľade orchideí. Tieto exotické kvitnúce rastliny sú obľúbené pre svoje jedinečné kvety, ktoré pripomínajú tvar papuče. Sú ideálnym doplnkom pre milovníkov orchideí a ďalších exotických rastlín vo svojej zbierke.

Charakteristika:

 • Črievičník papučkový má výrazné kvety, ktoré sú často farebne pestrofarebné a majú zložitú štruktúru. Tieto kvety sú umiestnené na dlhých stonkách a majú charakteristický tvar papuče, čo im dodáva jedinečný estetický vzhľad.
 • Rastlina má stonku s jedným alebo viacerými listami, ktoré sú zvyčajne veľké, lesklé a tmavozelené.
 • Črievičníky papučkové sú trvalky, ktoré rastú zo zelených podzemných koreňov, nazývaných rizómy.

Použitie:

 • Okrasné rastliny: Črievičníky papučkové sú často pestované ako okrasné rastliny v záhradách, skleníkoch alebo na balkónoch. Ich atraktívne kvety prilákajú pozornosť a dodajú exotický dotyk ktorémukoľvek prostrediu.
 • Kolekcia orchideí: Pre milovníkov orchideí sú črievičníky papučkové žiaducou súčasťou zbierky exotických rastlín. Ich rôznorodosť a krása robia z nich obľúbenú voľbu pre zberateľov orchideí.
.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o črievičník papučkový (Cypripedium) je dôležitá na dosiahnutie zdravých a krásne kvitnúcich rastlín. Tu je niekoľko kľúčových aspektov starostlivosti:

 1. Poloha: Črievičníky papučkové preferujú polotienisté až tienisté stanovisko, kde majú dostatok rozptýleného svetla. Vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu, ktoré môže spôsobiť popáleniny listov.

 2. Pôda: Použite kvalitnú orchidejnú pôdu s dobrou odtokovosťou, ktorá umožňuje rýchle vysychanie. Rizóm by mal byť dobre zakorenený v pôde.

 3. Zalievanie: Udržujte pôdu mierne vlhkú, ale nezalievať. Zalievať pravidelne, ale vyhnúť sa stočeniu vody v misách, pretože to môže spôsobiť hnilobu koreňov.

 4. Teplota: Črievičníky papučkové preferujú stredné teploty. Optimálna teplota počas dňa je okolo 18 - 24 °C a v noci mierne poklesne. Vyhnite sa vystaveniu extrémnym teplotným podmienkam.

 5. Vlhkosť: Udržiavajte miernu vlhkosť vzduchu okolo rastliny. Môžete pravidelne postriekať listy vodou alebo umiestniť misky s vodou vedľa rastlín na zvýšenie vlhkosti.

 6. Hnojenie: Mierne hnojte rastlinu hnojivom určeným pre orchideje raz mesačne počas aktívneho rastu. Vyhnite sa nadmernému hnojeniu, pretože to môže poškodiť koreňový systém.

 7. Ochrana pred škodcami: Pravidelne kontrolujte rastliny na prítomnosť škodcov, ako sú vošky alebo roztoče. V prípade potreby použite vhodné prostriedky na kontrolu škodcov.

 8. Reprodukcia: Niektoré druhy črievičníkov papučkových môžete množiť semenami alebo delením rizómu.

Sledovanie týchto starostlivostných pokynov vám pomôže udržať vaše črievičníky papučkové zdravé a kvitnúce. Buďte však opatrní, pretože niektoré druhy črievičníkov sú chránené a môžu byť zberom poškodené.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 0.4 kg
Výška rastliny v cm: 3-10
Výška s kvetináčom v cm: 10-15
Stanovisko: Polotieň, tieň
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz