Cyprusovec leylandský /CUPRESSOCYPARIS LEYLANDII "Castl. Gold" Objem kvetináča 18l,výška

Kód: 00138
Neohodnotené
90 € / ks
Skladom (>5 ks)
Cupressocyparis leylandii Castlewellan Gold patrí medzi najobľúbenejšie stále zelené rastliny, ideálne pre tvarovanie vďaka svojej výraznej zlato-zelenej farbe. Vlastnosti: Tvarovanie: Vynikajúca schopnosť odolať strihu robí z tejto rastliny ideálneho kandidáta pre tvorbu špirál, pon-ponov, guľí na kmeňku a ďalších kreatívnych foriem. Údržba tvaru: Na udržanie krásneho tvaru je potrebné pravidelné udržiavanie presného tvaru pomocou strihu. Strihanie: Strihať ju môžete takmer po celý rok, s výnimkou horúcich letných dní s dlhodobým horúčavou. Mrazuvzdornosť: Rastlina je úplne odolná voči mrazu. Farba v zime: V zime si udržiava farbu a zostáva sviežo zelená. Pôda: Uprednostňuje priepustnú, humóznu pôdu, ale dobre sa prispôsobí takmer akejkoľvek pôdnej podmienke. Ochrana pred vlhkom: Nesnáša príliš vlhké a nepriepustné pôdne podmienky. Cupressocyparis leylandii Castlewellan Gold prinesie do vášho záhradného dizajnu nielen vizuálnu príťažlivosť, ale aj možnosť vytvoriť si vlastné zelené umelecké dielo. Objednajte si túto jedinečnú rastlinu ešte dnes a vytvorte si vlastný zelený raj plný elegancie a originality!

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Cyprusovec leylandský ´Castlewellan Gold´ uprednostňuje slnečné až polotienené stanovisko. Rastlina dobre rastie na miestach so slnečným alebo čiastočným slnečným žiarením.

  2. Pôda: Rastlina preferuje dobre odtokovú pôdu s mierne kyslým až neutrálnym pH. Je dôležité, aby bola pôda dobre preperená a nemala nadmernú vlhkosť.

  3. Zavlažovanie: Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, najmä počas prvých rokov po výsadbe. Rastlina je odolná voči suchu, ale počas suchých období je potrebné ju pravidelne zavlažovať.

  4. Hnojenie: Hnojte rastlinu raz ročne na jar s hnojivom určeným pre ihličnany. Dodatočné hnojenie môže byť potrebné v prípade, že pôda nie je dostatočne živná.

  5. Rezanie: Cyprusovec leylandský ´Castlewellan Gold´ netreba pravidelne orezávať. V prípade potreby odstráňte suché alebo poškodené konáre, aby ste udržali zdravý a esteticky príťažlivý vzhľad rastliny.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Rastlina je obyčajne odolná voči chorobám a škodcom, ale sledujte ju na prípadné príznaky a zasiahnite primeranými opatreniami v prípade potreby.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 25 kg
Výška rastliny v cm: 180-200
Výška s kvetináčom v cm: 200-230
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz