Cyprusovec Leylandský / Cupressus Arizonica Fastigiata T1/4 Výška rastliny: 45-55cm

Kód: 00540
Neohodnotené
39 € / ks
Skladom (5 ks)

Charakteristika:

Cyprusovec Leylandský (Cupressus × leylandii) je hybridný strom vytvorený krížením druhov Cupressus macrocarpa a Chamaecyparis nootkatensis. Cupressus Arizonica Fastigiata je varianta druhu Cupressus arizonica, ktorá sa vyznačuje úzko stožiarovitou formou.

Vzhľad:

Cyprusovec Leylandský je stredne až veľmi rýchlo rastúci ihličnatý strom s úzko kužeľovitou alebo pyramídovou korunou. Jeho tmavozelené jehlice sú drobné a husto naraštajúce, čo dáva stromu hustý a kompaktný vzhľad. Cupressus Arizonica Fastigiata má podobný vzhľad, sú však známe svojou výraznou vertikálnou formou, čo ich robí ideálnymi pre vytváranie živých plotov alebo použitie ako solitérny strom.

Rastové podmienky:

Cyprusovce Leylandské / Cupressus Arizonica Fastigiata preferujú slnečné až polotienené stanovištia s dobre odvodnenou pôdou. Sú odolné voči suchu a mierne mrazu, avšak pre optimálny rast a zdravie je dôležité pravidelné zalievanie a primeraná starostlivosť o pôdu.

Použitie:

Tieto rastliny sa často využívajú na vytvorenie živých plotov, okrasných solitérnych výsadieb alebo ako súčasť krajinných úprav. Ich rýchly rast a schopnosť tvoriť husté zelené záclony ich robia obľúbenou voľbou pre záhradné architektonické prvky.

Cyprusovec Leylandský / Cupressus Arizonica Fastigiata je vynikajúcim doplnkom do každej záhrady alebo krajinného projektu, poskytujúc elegantnú štruktúru a trvalú zelenú krásu.


Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Cyprusovec Leylandský / Cupressus Arizonica Fastigiata je odolná a nenáročná rastlina, avšak dodržiavanie niekoľkých jednoduchých postupov starostlivosti je kľúčové pre jej zdravý a bujný rast.

  1. Poloha: Tieto rastliny preferujú slnečné až polotienené stanovištia. Vyberte miesto s dostatkom slnečného žiarenia pre optimálny rast.

  2. Pôda: Dobrá drenážna pôda je dôležitá pre zabránenie hnilobe koreňov. Zároveň je vhodné pôdu pravidelne zvlhčovať, najmä počas suchších období.

  3. Zálievka: Zalievať by ste mali pravidelne, najmä počas horúcich letných mesiacov. Snažte sa udržiavať pôdu vlhkú, ale nie premočenú.

  4. Hnojenie: Rastliny môžete hnojiť v období aktívneho rastu, obvykle na jar a na jeseň. Použite vhodné hnojivo pre ihličnany.

  5. Rez: Pravidelný strih pomôže udržiavať kompaktný tvar a podporuje hustý rast. Strihnutie by sa malo vykonávať na jar alebo na jeseň.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Monitorujte rastliny a v prípade potreby použite vhodné prostriedky na ochranu pred chorobami a škodcami.

Dodržiavanie týchto jednoduchých krokov vám pomôže udržať vaše Cyprusovce Leylandské / Cupressus Arizonica Fastigiata v zdraví a kráse po dlhé roky.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 5.7 kg
Výška rastliny v cm: 45-55
Výška s kvetináčom v cm: 15-25
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz