Drieň japonský / Cornus kousa ´Milky Way´ výška rastliny: 100-110 cm

Kód: 00267
Neohodnotené
59 € / ks
Skladom (4 ks)

Drieň japonský (Cornus kousa ´Milky Way´)

Popis: Drieň japonský ´Milky Way´ je okrasný ker, ktorý sa vyznačuje nádhernými kvetmi a atraktívnym listím. Je to odolná a nenáročná rastlina, ktorá prinesie do vašej záhrady krásu a štruktúru.

Charakteristika:

 • ´Milky Way´ je hybridný druh drieňa, ktorý má kompaktný a zaoblený tvar.
 • Jeho listy sú lesklé, tmavozelené s jemným jemne zubatým okrajom.
 • V lete kvitne krémovo-bielymi kvetmi v hustých, plných klastroch, čo vytvára ohromujúci pohľad.
 • Po odkvitnutí sa objavujú červené plody, ktoré sú dekoratívnym prvkom a prilákajú vtáky.

Použitie:

 • ´Milky Way´ je vhodný do záhradných kompozícií a solitérnych výsadeb.
 • Môže byť použitý ako okrasný ker, alebo aj do skupinových výsadeb, aby vytvoril farebné kontrasty.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Drieň japonský ´Milky Way´ (Cornus kousa ´Milky Way´) je relatívne nenáročná, ale je dôležité dodržiavať niektoré základné kroky, aby sa zabezpečil zdravý rast a bujný kvitnutie:

 1. Poloha: Drieň japonský preferuje slnečné až polotienisté miesta. Vyhnite sa prílišnému vystaveniu priamemu popoludňajšiemu slnku, čo by mohlo spôsobiť spálenie listov.

 2. Pôda: Rastlina sa najlepšie darí v dobre odtokovanej pôde s dobrou vlhkosťou. Je dôležité, aby pôda nezostávala dlhodobo mokrá, pretože to môže viesť k problémom s hnilobou koreňov.

 3. Zalievanie: Udržiavajte pôdu stále vlhkú, ale nie premočenú. Zvlášť počas suchších období alebo počas horúcich letných dní je potrebné pravidelné zavlažovanie.

 4. Hnojenie: Hnojte rastlinu raz ročne na jar vyváženým hnojivom pre listnaté kríky. Dobre vyvážené hnojenie podporí silný a zdravý rast rastliny.

 5. Orezávanie: Drieň japonský nepotrebuje príliš časté orezávanie. Ak sa však rozhodnete orezávať, môžete to urobiť na jar alebo na jeseň, aby ste udržali požadovaný tvar a hustotu kríka.

 6. Ochrana pred škodcami a chorobami: Sledujte rastlinu a v prípade potreby prijmite opatrenia na kontrolu škodcov alebo ochranu pred chorobami, ako sú napríklad vošky alebo plesne.

Dodržiavaním týchto základných krokov poskytne Drieň japonský ´Milky Way´ bohaté kvitnutie a zdravý rast. S primeranou starostlivosťou sa stane atraktívnym prvkom vo vašej záhrade.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté kríky
Hmotnosť: 8.7 kg
Výška rastliny v cm: 100-110
Výška s kvetináčom v cm: 110-130
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz