Erigeron karvinskianus ´Profusion´ Výška rastlin: 10-15 cm

Kód: 00357
Neohodnotené
9,90 € / ks
Skladom (>5 ks)

Erigeron karvinskianus ´Profusion´ je kompaktný krík s drobnými kvetmi, ktoré sú zvyčajne bielo-ružového alebo svetlo ružového odtieňa. Jeho listy sú jemné a lístkovité, tvoriace bohatú zelenú kobercovú hmotu. Kvety sa objavujú v hojnom počte počas dlhej vegetačnej sezóny, čím prispievajú k neustálemu kvitnutiu.

Starostlivosť:

Erigeron karvinskianus ´Profusion´ je nenáročná rastlina, ktorá preferuje slnečné až polotienené stanovištia. Vyžaduje dobre odvodnenú pôdu a pravidelné zalievanie, najmä počas suchších období. Rez po odkvitnutí podporuje nové kvitnutie a udržuje rastlinu kompaktnú a hustú.

Použitie:

Tento druh je vhodný pre výsadby v záhradách, okrasné záhony, ale aj pre výsadbu do skaliek a nádob. Jeho nenáročnosť a dlhé kvitnutie ho robia vynikajúcim doplnkom do rôznych záhradných a krajinných dizajnov.

Rozmnožovanie:

Erigeron karvinskianus ´Profusion´ sa môže rozmnožovať pomocou semien alebo delením koreňových hrudí. Semená môžu byť zasiate priamo do pôdy na jeseň alebo na jar.

Zimná starostlivosť:

Rastlina je odolná voči miernej zime, ale v chladnejších oblastiach môže byť vhodné mulčovať pôdu okolo koreňov na zimu, aby sa zachovala ich tepelná izolácia.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Erigeron karvinskianus ´Profusion´ je celkovo pomerne nenáročná, avšak dodržiavanie niektorých základných krokov pomôže udržať rastlinu zdravú a kvitnúcu. Tu je súhrn starostlivosti:

  1. Poloha a svetlo: Táto rastlina preferuje slnečné alebo polotienené miesta. Miesto so slnečným svetlom podporuje hojné kvitnutie, avšak je tolerantná aj voči miernejšiemu tieniu.

  2. Pôda: Vyžaduje dobre odvodnenú pôdu s dobrým odtokom vody. Dobre drenovaná pôda pomáha predchádzať hnilobe koreňov.

  3. Zalievanie: Má rád rovnomerné zalievanie, najmä počas suchších období. Vyhnite sa premočeniu pôdy, čo môže spôsobiť hnilobu koreňov. Pred zalievaním sa uistite, že horná vrstva pôdy je suchá.

  4. Hnojenie: Hnojenie nie je vždy nevyhnutné, ale môže pomôcť podporiť zdravý rast a kvitnutie. Ak hnojíte, použite vyvážené kvitnúce hnojivo a dodržujte odporúčané dávkovanie.

  5. Rez: Pravidelný rez môže podporiť kompaktný a hustý rast. Odstráňte odkvitnuté kvety a nežiaduce stonky, aby sa podporil nový rast a kvitnutie.

  6. Rozmnožovanie: Táto rastlina sa môže rozmnožovať semenami alebo delením po odkvitnutí.

  7. Ochrana pred škodcami a chorobami: Monitorujte rastlinu pravidelne a v prípade potreby použite vhodné prostriedky na ochranu pred škodcami, ako sú slimáky alebo vošky. Erigeron karvinskianus je obvykle odolná voči chorobám.

  8. Zimná starostlivosť: Rastlina je väčšinou odolná voči miernej zime, ale v chladnejších oblastiach môže byť vhodné mulčovať pôdu okolo koreňov na zimu, aby sa zachovala tepelná izolácia.

Dodržiavaním týchto krokov starostlivosti by ste mali byť schopní udržiavať Erigeron karvinskianus ´Profusion´ zdravú a kvitnúcu počas celej vegetačnej sezóny.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 1 kg
Výška rastliny v cm: 10-15
Výška s kvetináčom v cm: 15-35
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz