Eucalyptus gunnii Výška rastliny: 10-20cm

Kód: 01025
Neohodnotené
14,90 € / ks
Skladom (>5 ks)

Eucalyptus ´GUNNI´ je stálezelený strom pôvodom z južnej Austrálie, charakterizovaný svojou belavo-zelenou kôrou, ktorá sa obmieňa koncom leta na novú kôru sfarbenú do ružova a oranžova. Dorastá do výšky približne 30 metrov. Jeho listy sú oválne a majú zeleno-modrú farbu s príjemnou vôňou. V letných mesiacoch strom vykvitá biele alebo krémové kvety. Obsahuje éterické oleje, ktoré majú priaznivý vplyv na dýchací systém a fungujú ako odpudzovač hmyzu, ako sú muchy a komáre.

Pre optimálny rast odporúčame umiestniť ho na slnečné stanovisko alebo v polotieni a zabezpečiť mu vápenatú a dobre priepustnú pôdu. V lete je dôležité pravidelne zalievať, aby sa zabezpečila optimálna hydratácia rastliny. Eucalyptus ´GUNNI´ predstavuje vynikajúcu voľbu pre záhrady a terasy, dodávajúc im elegantný a osviežujúci vzhľad.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Eucalyptus ´GUNNI´ je pomerne nenáročná, ale vyžaduje si určitú pozornosť, aby sa stromu poskytli optimálne podmienky pre rast a zdravie. Tu je niekoľko tipov na starostlivosť:

1. **Poloha:** Umiestnite eukalyptus na slnečné miesto alebo do polotieňa, kde dostane aspoň niekoľko hodín slnečného svetla denne.

2. **Pôda:** Zabezpečte mu dobre odtokovú pôdu s primeraným pH. Preferuje vápenatú pôdu s dobrým drenážom.

3. **Zalievanie:** V lete pravidelne zalievajte, aby sa zachovala rovnomerná vlhkosť pôdy. Voda by mala byť dostatočná na zvlhčenie celej koreňovej zóny, ale vyhnite sa premočeniu.

4. **Hnojenie:** Pri zavlažovaní môžete občas pridať hnojivo vhodné pre stromy, ale nedávajte príliš veľa dusíka, pretože to môže podporiť nadmerný rast listov na úkor kvitnutia.

5. **Rez:** Ak je to potrebné, odstráňte mŕtve alebo poškodené vetvičky, ale inak je minimálne potrebná údržba.

6. **Zimná ochrana:** V oblastiach so silnými mrazmi môže byť potrebné strom chrániť pred nízkymi teplotami. Mulčovanie koreňovej zóny môže pomôcť izolovať korene.

Sledovanie stavu rastliny a prispôsobenie starostlivosti podľa potrieb môže pomôcť udržať váš eukalyptus ´GUNNI´ v dobrej kondícii a esteticky príťažlivý.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 0.6 kg
Výška rastliny v cm: 10-20
Výška s kvetináčom v cm: 20-30
Stanovisko: Slnečné, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz