Eukalyptus / Eucalyptus Gunni K80+ Výška rastliny: 120-135 cm

Kód: 00573
Neohodnotené
109 € / ks
Skladom (4 ks)

Eucalyptus gunnii, známy aj ako Eukalyptus Gum, je druh stromu, ktorý pochádza z Austrálie. Je to stredne veľký strom so zaujímavými okrúhlymi listami a charakteristickým vôňou eukalyptu. Eucalyptus gunnii je často pestovaný pre svoje dekoratívne lístie a aromatický olej, ktorý sa získava z jeho listov.

Vzhľad:

Strom Eucalyptus gunnii má v mladom veku obvykle kužeľovitý tvar, ktorý sa s vekom mení na vyššiu, vzpriamenú korunu s hladkou šedou kôrou. Jeho listy sú okrúhle, šedo-zelené a vyznačujú sa charakteristickou vôňou eukalyptu, ktorá je silná pri trení alebo narušení.

Rastové podmienky:

Eucalyptus gunnii preferuje slnečné až polotienené stanovištia s dobre odvodnenou pôdou. Je odolný voči suchu a mierne mrazu, avšak pre optimálny rast a zdravie je dôležité pravidelné zalievanie a primeraná starostlivosť o pôdu.

Použitie:

Tento druh eukalyptu je často využívaný vo výsadbových projektách kvôli svojej dekoratívnej pováhe a aromatickým vlastnostiam. Jeho lístie je vynikajúcim doplnkom do kvetinových aranžmánov a vôňa eukalyptu je populárna vo výrobe aromatických olejov a ďalších produktov.

Eucalyptus gunnii je vhodný pre rôzne záhradné aplikácie, od solitérnych výsadieb po živé ploty a krajinné úpravy. Jeho výrazný vzhľad a charakteristická vôňa ho robia obľúbenou voľbou medzi záhradnými nadšencami.


Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Eukalyptus Gunni je relatívne nenáročná, avšak vyžaduje základné úsilie a starostlivosť, aby sa zabezpečil jeho zdravý rast a prosperita. Tu sú niektoré kľúčové body starostlivosti:

  1. Poloha: Eukalyptus Gunni preferuje slnečné miesta s dostatkom priameho slnečného svetla. Môže byť pestovaný aj na polotienistých miestach, ale pre optimálny rast a hustotu lístia je ideálne umiestniť ho na slnečné stanovište.

  2. Pôda: Vyberte si dobre odtokovú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Dobrá drenáž je kľúčová, pretože Eukalyptus Gunni neznáša stojatú vodu. Ideálna pôda je vlhká, ale dobre odvodnená.

  3. Zalievanie: Pravidelné zalievanie je dôležité, najmä počas suchších období. Avšak vyhnite sa premočeniu pôdy. Pred zalievaním sa uistite, že horná vrstva pôdy je suchá.

  4. Hnojenie: Eukalyptus Gunni nepotrebuje nadmerné hnojenie. Hnojte ho mierne na jar alebo na začiatku leta, ideálne organickým hnojivom.

  5. Rez: Pravidelný rez môže pomôcť udržiavať strom v správnom tvare a podporuje hustý rast. Odstraňte mŕtve alebo poškodené vetvy.

  6. Ochrana pred škodcami a chorobami: Monitorujte rastlinu pravidelne a v prípade potreby použite vhodné prostriedky na ochranu pred škodcami, ako sú vošky alebo molice. Eukalyptus je obvykle odolný voči chorobám, ale v prípade výskytu je dôležité reagovať včas.

  7. Zimná starostlivosť: Ak žijete v oblasti s mrazivými zimami, chráňte mladé stromy pred mrazom pokrývkou alebo mulčovaním koreňového systému.

Dodržiavaním týchto základných krokov starostlivosti môžete udržať váš Eukalyptus Gunni zdravým a krásnym, prispievajúc k jeho estetickému a aromatickému prínosu vo vašej záhrade.

Dodatočné parametre

Kategória: Stálozelené
Hmotnosť: 9 kg
Výška rastliny v cm: 120-135
Výška s kvetináčom v cm: 135-150
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz