Figovník / Ficus Carica Brown Turkey T1/4 Výška rastliny: 40-50 cm

Kód: 00591
Neohodnotené
39 € / ks
Skladom (>5 ks)

Popis technický:

"Figovník (Ficus carica) Brown Turkey je ovocný strom pochádzajúci z čeľade morušovité. Tento kultivar figovníka je známy svojimi lahodnými hnedými plodmi a je považovaný za jedného z najobľúbenejších druhov figovníka pre pestovanie v strednej Európe.

V našom e-shope ponúkame kvalitné exempláre figovníka Ficus carica ´Brown Turkey´, ktoré sú starostlivo vybrané pre svoj zdravý rast a hojnú úrodu. Tieto stromy sú vhodné pre výsadbu v záhrade alebo vo veľkých nádobách na terase či balkóne.

Figovníky preferujú slnečné a teplé stanovisko a dobre odtokovú pôdu. Sú odolné voči miernejmu mrazu a môžu byť úspešne pestované v rôznych klimatických podmienkach.

Pre dosiahnutie optimálnej úrody odporúčame pravidelné zavlažovanie a hnojenie. Figovníky ´Brown Turkey´ produkujú hojné plody, ktoré sa začínajú tvoriť na jar a sú zberateľné na konci leta alebo na jeseň.

Svojou nenáročnosťou a výnimočnou chuťou sa figovník ´Brown Turkey´ stáva obľúbenou voľbou pre záhradníkov a milovníkov domácich plodín. Pridajte túto užitočnú a chutnú rastlinu do svojej záhradnej kolekcie a užite si jej plody počas celej vegetačnej sezóny."

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o figovník (Ficus carica) Brown Turkey je základná a zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, ktoré pomáhajú rastline prosperovať a produkovať hojnú úrodu chutných plodov:

1. **Stanovisko**: Vyberte miesto s dostatkom slnečného svetla, pretože figovníky potrebujú slnečné a teplé prostredie na rast a plodenie.

2. **Pôda**: Zabezpečte dobre odtokovú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Preferovaná je pôda s neutrálnym až mierne kyslým pH.

3. **Zavlažovanie**: Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, najmä počas obdobia tvorby plodov. Vyhnite sa premočeniu pôdy, ktoré by mohlo spôsobiť hnilobu koreňov.

4. **Hnojenie**: Hnojte figovník na jar organickým hnojivom alebo kompostom, aby ste zabezpečili dostatok živín pre rast a plodenie.

5. **Rez**: Pravidelný rez je dôležitý pre udržanie zdravého a kompaktného tvaru rastliny a podporuje tvorbu nových plodných konárov.

6. **Ochrana pred chorobami a škodcami**: Sledujte rastlinu na príznaky chorôb a škodcov, ako sú napríklad múčnatka, vošky alebo hniloba plodov. Pravidelné skontrolovanie a včasná liečba je dôležitá.

7. **Zber plodov**: Zrejúce figy môžete zberať, keď sú mäkké na dotyk a plne vyfarbené. Pravidelný zber podporuje tvorbu nových plodov a zabraňuje ich preplneniu na strome.

8. **Zimná ochrana**: V chladnejších oblastiach poskytnite figovníkovi zimnú ochranu pred mrazom, napríklad mulčovaním koreňov a chráňte ho pred vetrom.

S dodržiavaním týchto krokov a starostlivosti môžete mať zdravý figovník Brown Turkey, ktorý vám poskytne hojnú úrodu lahodných figov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 2 kg
Výška rastliny v cm: 40-50
Výška s kvetináčom v cm: 50-70
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz