Fuchsia Výška rastliny: 30-40 cm

Kód: 01278
Zľava
Neohodnotené
9,90 € / ks
Skladom (>5 ks)
Fuchsie (Fuchsia) je elegantná a farebná kvetinová rastlina, ktorá je obľúbená pre svoje nádherné kvety a atraktívne listy. Tento okrasný krík má zvyčajne zvonovité kvety, ktoré sa vyskytujú v rôznych farebných kombináciách, od jemných odtieňov ružovej až po jasnú purpurovú. Listy fuchsie sú zelené a často majú jemnú červenú farbu na okrajoch.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Fuchsia preferuje polotieň až tieň. Miesta s priamym slnečným žiarením by mali byť obmedzené, aby sa zabránilo popáleniu listov. Ideálne miesto je tam, kde dostane jemné ranné slnečné svetlo a je chránené pred horúcim poobedným slnkom.

  2. Pôda: Fuchsie uprednostňujú vlhkú, dobre odtokovú pôdu s dostatkom živín. Zmes záhradnej pôdy s perlitom alebo rašelinou môže byť vhodná.

  3. Zavlažovanie: Udržiavajte pôdu vlhkú, ale nie premokrenú. Zalievanie by malo byť pravidelné, najmä počas horúcich období, ale vyhnite sa zavlažovaniu priamo na listy, aby ste predišli hnilobe.

  4. Hnojenie: Fuchsia môžete hnojiť v období rastu hnojivom určeným pre kvitnúce rastliny. Hnojte pravidelne podľa odporúčaní na obale.

  5. Rezanie: Pravidelné orezanie podporuje kompaktný a bohatý rast rastliny. Odstráňte suché alebo poškodené konáre a odstráňte odkvitnuté kvety, aby sa podnietil nový rast a kvitnutie.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 2.4 kg
Výška rastliny v cm: 30-40
Výška s kvetináčom v cm: 40-60
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz