Ginko / GINKGO BILOBA FASTIGIATA BLAGON objem kvetináča : 70l, výška: 200/250

Kód: 00142
Neohodnotené
399 € / ks
Skladom (2 ks)
Ginkgo biloba je opadavý strom s charakteristicky úzkym až stĺpovitým rastom. Vyniká svojou dlhovekosťou, odolnosťou voči škodcom a vysokou vitalitou. Kôra stromu je šedá a jeho lístie je veľmi atraktívne, svetlozelené, ktoré sa na jeseň sfarbuje do zlato-žltej farby a na zimu opadáva. V Číne a Japonsku je Ginkgo biloba uctievaný strom, jeho listom sú pripisované liečivé účinky. Najlepšie prosperuje v dobre priepustnej, vzdušnej pôde a preferuje slnečné alebo polotienené stanovisko. Je mrazuvzdorný až do teploty -29°C. V dospelosti dorastá až do výšky 20 metrov.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Ginko biloba ´Fastigiata Blagon´ uprednostňuje slnečné až polotienené stanovisko s dostatkom priameho slnečného žiarenia. Rastlina je odolná voči väčšine typov pôdy, ale uprednostňuje dobre odtokovú pôdu s miernym pH.

  2. Zavlažovanie: Rastlina je tolerantná voči suchu, ale v období rastu a zakoreňovania je dôležité udržiavať pôdu mierne vlhkú. Zavlažujte pravidelne, najmä počas horúcich období, ale vyhnite sa premočeniu pôdy.

  3. Hnojenie: Ginko biloba ´Fastigiata Blagon´ nepotrebuje časté hnojenie. Môžete však pridať kompost alebo vyvážené hnojivo na jar, aby sa podporil rast.

  4. Rezanie: Rezanie nie je obvykle potrebné, ale odstránenie suchých alebo poškodených konárov môže pomôcť udržať rastlinu zdravú a esteticky príťažlivú. Pri tvorbe koruny si treba dať pozor na to, aby sa zachoval jej stĺpovitý tvar.

  5. Ochrana pred chorobami a škodcami: Ginko biloba je obvykle odolný voči chorobám a škodcom. Pri potrebe však sledujte rastlinu na prípadné príznaky a zasiahnite vhodnými opatreniami.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté stromy
Hmotnosť: 63 kg
Objem kvetináča: 70 l
Výška rastliny v cm: 200-250
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz