Hlošina ebbingeova /ELAEAGNUS EBBINGEI Compacta Výška rastliny: 50-60 cm

Kód: 01273
Neohodnotené
79 € / ks
Skladom (>5 ks)
Elaeagnus ebbingei ´Compacta´, známa aj ako Hlošina ebbingeova, je atraktívna a odolná okrasná rastlina, pôvodom z Číny a Japonska. Tento kultivar je kompaktný, s hustým rastom a lesklými, tmavozelenými listami, ktoré majú strieborný odlesk po otočení. Rastlina je vhodná ako solitéra, živý plot alebo do zmesi v rôznych typoch záhradných a mestských záhrad.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Táto rastlina preferuje slnečné až polotienené stanovisko, ale je odolná aj voči tieňu.

  2. Pôda: Rastlina sa dobre udomácňuje v pôde s dobrým odtokom vody. Preferuje miernu vlhkosť, ale je odolná voči suchším podmienkam po zavedení.

  3. Zavlažovanie: Mladé rastliny je potrebné pravidelne zalievať, kým sa nezakořenia. Dospelé exempláre sú odolnejšie voči suchu, ale v extrémnych podmienkach môže byť potrebné zavlažovanie.

  4. Hnojenie: Rastlina nie je náročná na hnojenie, ale príležitostné hnojenie v období rastu môže podporiť jej zdravý vývoj.

  5. Rezanie: Nie je často potrebné, ale odstránenie suchých alebo poškodených častí môže byť užitočné. Prípadne môžete aj strihať rastlinu na úpravu jej tvaru.

  6. Ochrana pred škodcami: Rastlina je obvykle odolná voči väčšine škodcov a chorôb, ale pravidelná kontrola môže predísť problémom. Ak sa objavia škodcovia, môžete použiť vhodné prostriedky na ich kontrolu.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté kríky
Hmotnosť: 4.8 kg
Výška rastliny v cm: 50-60
Výška s kvetináčom v cm: 60-80
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz