Hlošina ebbingeova spalliera / ELAEAGNUS X EBBINGEI SPALLIERA C.QUADRATO. Výška rastliny

Kód: 00140
Neohodnotené
199 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Hlošina ebbingeova spalliera, často označovaná ako Elaeagnus x ebbingei ´Spalliera´, je špecifická kultivovaná forma hlošiny ebbingeovej, ktorá je vypestovaná tak, aby mala pravidelný, štvorcový tvar, často využívaný na tvorbu živých plotov. Tu je stručný popis a pokyny týkajúce sa starostlivosti o Hlošinu ebbingeovu spalliera:

Popis: Hlošina ebbingeova ´Spalliera´ je kompaktná a hustá rastlina so štvorcovým tvarom, ktorá je vhodná na tvorbu stenových alebo plotových výsadieb. Má lesklé, tmavozelené listy a drobné, aromatické kvety, ktoré sú voňavé. Je to odolná a atraktívna rastlina, ktorá je vhodná pre rôzne záhradné prostredia.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Hlošina ebbingeova, známa aj ako listnatý ker, je stálozelený ker, ktorý je nenáročný na pestovanie. Plody začínajú vznikať od jesene až do jari, dozrievajú v apríli. V dospelosti dosahuje výšku približne 2,5 - 4 m a šírku od 1 - 3 m. Je charakterizovaná vzpriameným habitusom, s listami zelenej farby, kvetmi krémovej farby a červenými plodmi. Na jednom metre štvorcovom je obvykle 1 - 3 kusy rastliny. Kvitnutie prebieha v období od augusta do septembra. Rastlina preferuje strednú zálievku a ideálne svetelné podmienky od slnečného po polotieň. Má mrazuvzdornosť až do -23 stupňov. Hlošina ebbingeova je medonosná, s voňavými kvetmi, čo ju robí atraktívnou pre vtáctvo. Je vhodná pre malé a veľké záhrady, parky a môže slúžiť na stabilizáciu terénu. Rýchlosť jej rastu je veľmi rýchla. Rastlina je vhodná aj do nádob a kvetináčov, a je využiteľná na vytvorenie živých plôtov. Je odolná voči znečisteniu a vetru, nemá špeciálne nároky na kyslú pôdu a je tolerantná voči rezu

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté kríky
Hmotnosť: 41 kg
Výška rastliny v cm: 130-140
Výška s kvetináčom v cm: 140-180
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz