Hrozno Stolové /VITIS VINIFERA Objem kvetináča 50l, výška 180-200 cm

Kód: 00078
Neohodnotené
199 € / ks
Skladom (3 ks)
Vitis vinifera je energická réva, ktorá svojimi veľkými, lalokovitými, jasne zelenými letnými listami ľahko zakryje stenu domu, altánku alebo terasy, vytvárajúc jedinečnú atmosféru stredomoria vo vašej záhrade. Je to stredne neskorá odroda, ktorá dozrieva v polovici septembra. Je vhodná na ekologické pestovanie bez použitia chemických ochranných prostriedkov. Táto odroda má veľký potenciál s vysokou odolnosťou voči mrazu a taktiež preukázala vysokú odolnosť voči chorobám.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Hrozno stolové preferuje slnečné stanovisko, kde dostane aspoň 6 až 8 hodín slnečného svetla denne. Dobrá cirkulácia vzduchu je tiež dôležitá, aby sa predišlo chorobám a plodom hnilobe.

  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu, ktorá je bohatá na organické látky. Pôda by mala byť voľná, s dobrým odtokom vody, a mala by mať neutrálnu alebo miernu kyslosť.

  3. Zavlažovanie: Udržiavajte pôdu pravidelne vlhkú, najmä počas obdobia rastu, kvitnutia a tvorby plodov. Avšak vyhnite sa premočeniu pôdy, ktoré by mohlo spôsobiť hnilobu koreňov.

  4. Hnojenie: Hrozno stolové môžete hnojiť v období rastu hnojivom určeným pre ovocné rastliny. Hnojivo by malo byť bohaté na dusík, fosfor a draslík, aby sa podporil zdravý rast rastlín a úroda plodov.

  5. Rezanie: Pravidelné orezanie je dôležité pre správne formovanie rastliny a podporu tvorby plodov. Odstráňte suché, mŕtve alebo prekrížené vetvy a formujte rastlinu podľa žiadanej štruktúry.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte rastlinu na prípadné príznaky chorôb, ako sú napríklad pliesne alebo múčnatka, a zasiahnite primeranými opatreniami, ako je aplikácia fungicídov alebo biologických kontrolných prostriedkov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 64.1 kg
Výška rastliny v cm: 180-200
Výška s kvetináčom v cm: 200-230
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz