Iris sib. ´Kaboom´ Výška rastliny: 35-45 cm

Kód: 01345
Neohodnotené
14,90 € / ks
Skladom (>5 ks)
Iris sibirica ´Kaboom´ je hybridný druh sibírskeho kosatca, ktorý je známy pre svoje výrazné kvety a odolnosť voči chladu. Tu sú niektoré informácie o pestovaní tohto druhu:

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha: Iris sibirica ´Kaboom´ prosperuje na slnečných až polotienistých miestach. Je však tolerantná voči miernejšiemu tieňu.

  2. Pôda: Tento druh preferuje vlhkú, dobre drenážovanú pôdu. Vyhýbajte sa nadmernému zavlažovaniu a stagnácii vody, ktorá by mohla spôsobiť hnilobu koreňov.

  3. Zalievanie: Zalievanie by malo byť pravidelné, najmä počas rastovej sezóny a počas suchších období. Dôležité je udržiavať pôdu vlhkú, ale nie premokrenú.

  4. Hnojenie: Iris sibirica ´Kaboom´ nie je príliš náročná na hnojenie. Môžete aplikovať všeobecné hnojivo pre kvitnúce rastliny raz alebo dvakrát ročne.

  5. Rez: Po odkvitnutí môžete odstrániť odkvitnuté stonky a listy. Počas jesene alebo skorého jari môžete vykonať aj ľahký rez na odstránenie suchých alebo poškodených častí rastliny.

  6. Rozmnožovanie: Iris sibirica ´Kaboom´ sa môže množiť delením trsov na jar alebo na jeseň. Delenie pomáha udržiavať zdravý rast a podporuje kvitnutie.

  7. Zimná starostlivosť: Tento druh je pomerne odolný voči mrazu, ale v chladnejších oblastiach môže byť vhodné chrániť ho mulčovaním okolo rastlín.

  8. Kvitnutie: Iris sibirica ´Kaboom´ kvitne v letných mesiacoch. Jej kvety sú zvyčajne veľké a farebné, prilákajúc pozornosť v záhrade.

S týmito pokynmi by ste mali byť schopní úspešne pestovať Iris sibirica ´Kaboom´ a vychutnať si jej krásne kvety vo vašej záhrade.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 2.6 kg
Výška rastliny v cm: 35-45
Výška s kvetináčom v cm: 45-60
Stanovisko: Polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz