Jabloň bonsai /MELO [Malus Communis] Objem kvetináča 70l, výška 175-200cm

Kód: 00077
Neohodnotené
690 € / ks
Skladom (2 ks)
MALUS COMMUNIS známy aj ako jabloň je najplodnejším druhom, pretože sa prispôsobí každému typu pôdy s výnimkou nadmerne vápenatých a suchých. Jabloň je mohutný strom a dosahuje výšku 10 metrov, vďaka tejto vlastnosti veľmi pomaly dozrieva a rastie ovocie. Je to opadavý druh a v zimnom období prechádza do vegetačného pokoja. Listy sú striedavé, oválne alebo oválne eliptické, zubaté alebo zúbkované a zvrásnené, tmavozelenej farby. Z vonkajšej strany sú kvety biele alebo ružové. Väčšina pestovaných odrôd je samosterilná, preto je vhodné pestovať rastliny rôznych odrôd blízko seba.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Jabloň bonsai potrebuje dostatok priameho slnečného žiarenia, ideálne aspoň 6 hodín denne. Umiestnite ju na miesto s dostatkom slnka, ale chránené pred prílišným priamym slnečným žiarením, ktoré by mohlo spôsobiť popálenie listov.

  2. Zavlažovanie: Udržujte pôdu vlhkú, ale nie premokrenú. Zalievanie by malo byť pravidelné a vyvážené, pričom je dôležité vyhnúť sa vytváraniu stagnujúcej vody v nádobe. Pred zavlažovaním overte, či je pôda suchá, aby ste zabránili premočeniu.

  3. Pôda: Používajte substrát určený pre bonsaje, ktorý má dobrú odtokovú schopnosť a je bohatý na živiny. Môžete použiť zmes rašeliny, piesku a organického materiálu ako kompost alebo rašelinu.

  4. Hnojenie: Bonsajové stromy potrebujú pravidelné hnojenie, aby sa udržali zdravé a kvitli. Použite vyvážené bonsajové hnojivo a aplikujte ho podľa pokynov výrobcu, často raz mesačne počas vegetačného obdobia.

  5. Rezanie: Pravidelné orezanie je nevyhnutné pre udržanie tvaru a veľkosti bonsajového stromu. Orežte staré a poškodené konáre a pravidelne tvarujte korunu podľa vášho vkusu a estetických preferencií.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte bonsajový strom na prípadné príznaky chorôb alebo škodcov a podniknite primerané kroky na ich kontrolu a liečbu v prípade potreby.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 74 kg
Výška rastliny v cm: 175-200
Objem kvetináča: 70 l
Výška s kvetináčom v cm: 200-220
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz