Jabloň Stĺpová červená Výška stromu: 110-140 cm

Kód: 01267
Neohodnotené
29 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Jabloň Stĺpová červená je vhodná pre tých, ktorí majú obmedzený priestor, pretože jej stĺpový tvar rastu umožňuje úsporné využitie miesta. Okrem toho, jej červené jablká sú nielen lahodné na jedlo, ale aj krásne na pohľad, čím dodávajú vašej záhrade oku lahodiaci vizuálny prvok.

Táto odroda jabloní je známa svojou odolnosťou voči chorobám a škodcom, čo z nej robí spoľahlivú a nenáročnú voľbu pre pestovanie vo vašej záhrade. Okrem toho, stĺpový rast umožňuje jednoduchšiu údržbu a zber ovocia.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha a osvetlenie: Vyberte miesto s dostatkom slnečného svetla pre jabloň, ktorá potrebuje aspoň 6 hodín slnečného žiarenia denne pre optimálny rast a plodenie.

  2. Pôda: Jabloň preferuje dobre odtokovú, vlhkú pôdu s dostatkom organických látok. Je dôležité, aby pôda bola dobre priepustná a pH sa pohybovalo medzi 6 a 7.

  3. Zavlažovanie: Zavlažujte pravidelne, najmä počas suchších období a počas tvorby plodov. Uistite sa, že pôda ostáva rovnomerne vlhká, ale nie premočená.

  4. Hnojenie: Hnojte jabloň na jar pred začiatkom vegetačného obdobia a potom opäť počas leta, ak je to potrebné. Použite hnojivo špeciálne určené pre ovocné stromy.

  5. Orezávanie: Pravidelné orezávanie je dôležité pre udržanie tvaru stromu a podporu tvorby ovocia. Orezávanie by sa malo vykonávať na jar počas obdobia spánku stromu.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte strom na príznaky chorôb a škodcov a podniknite potrebné opatrenia na ich kontrolu a liečbu. Pravidelné ošetrenie preventívnymi prostriedkami môže pomôcť minimalizovať riziko infekcie.

  7. Zber ovocia: Zbierajte jablká, keď sú plne dozreté, aby ste si zachovali ich chuť a kvalitu. Odstráňte aj prebytočné plody, aby sa zvyšovala veľkosť a kvalita zvyšných plodov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 1.4 kg
Výška rastliny v cm: 110-140
Výška s kvetináčom v cm: 140-150
Stanovisko: Slnečno
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz