Javor Dlaňolistý  / Acer Dissectum Atropurpureum K8/10 Výška stromu 190-210cm

Kód: 00417
Neohodnotené
550 € / ks
Skladom (2 ks)
Javor dlaňolistý ´Atropurpureum´, známy aj ako Acer Dissectum Atropurpureum, je nádherný kultivar javora s charakteristickými, jemne delenými lístkami a výraznou purpurovou farbou lístia. Tento strom je stredne veľký, s rozľahlou, oválne vyvýšenou korunou, ktorá tvorí hustú a bohatú textúru. V jarných mesiacoch produkujú jasne zelené lístie, ktoré postupne mení farbu na hlboký odtieň purpuru počas leta až do jesene, čím poskytuje záhrade dramatický a farebný prvok.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Javor dlaňolistý ´Atropurpureum´ preferuje polotieň až tieň, najmä počas horúcich letných dní, aby sa zabránilo popáleniu lístia. Vyhnite sa priamemu popoludňajšiemu slnku, ktoré by mohlo spôsobiť prehriatie a znehodnotenie farby lístia.

  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu s dostatkom organických látok. Vhodná je zmes záhradnej pôdy s pieskom alebo kompostom, ktorá poskytuje primeranú vlhkosť a živiny.

  3. Zavlažovanie: Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, ale nie premočenú. Zalievanie by malo byť pravidelné, najmä počas suchých období, ale vyhnite sa stagnácii vody, ktorá by mohla spôsobiť hnilobu koreňov.

  4. Hnojenie: Javor dlaňolistý ´Atropurpureum´ môžete pravidelne hnojiť vyváženým hnojivom pre listnaté dreviny na jar a v lete. Hnojenie podporuje zdravý rast a intenzívnu farbu lístia.

  5. Rezanie: Rezanie nie je často potrebné, ale odstránenie suchých alebo poškodených konárov môže pomôcť udržať rastlinu zdravú a tvarovanú. Pri tvorbe koruny si dávajte pozor na to, aby ste zachovali jej prirodzený a elegantný tvar.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Javor dlaňolistý je obyčajne odolný voči chorobám a škodcom. Sledujte rastlinu na prípadné príznaky a zasiahnite primeranými opatreniami v prípade potreby.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté stromy
Hmotnosť: 51 kg
Výška rastliny v cm: 190-210
Výška s kvetináčom v cm: 210-240
Stanovisko: Polotieň, tieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz