Jedľa španielska / ABIES PINSAPO "Glauca" Objem kvetináča 80l, výška 175-200cm

Kód: 00116
Neohodnotené
290 € / ks
Skladom (1 ks)
Španielska jedľa ´Glauca´ predstavuje elegantný ihličnan s výrazným modrým ihličím. Je to pomaly až stredne rýchlo rastúci strom s tuhými ihlicami, ktoré majú sýto modro-striebornú farbu a sú pravidelne usporiadané okolo vetvičiek. Tvar stromu je široko kužeľovitý, dosahujúci výšku od 3 do 4 metrov, s maximálnou výškou 10 metrov. Šišky sú zelené. Španielska jedľa ´Glauca´ preferuje vlhšiu pôdu, mierne kyslú, dobre priepustnú a stredne bohatú na živiny. Najlepšie sa jej darí v ľahkom polotieni, ale ak je dobre zamulčovaná, dokáže zvládnuť aj plné slnko. Prednostne vyhľadáva teplejšie stanoviská, neznáša prievan a nepreferuje vyššie horské polohy. Je plne mrazuvzdorná a odolná voči teplotám až do -27 °C.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Jedľa španielska, známa aj ako Abies pinsapo "Glauca", je vzácna a krásna ihličnatá rastlina, ktorá si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Tu sú niektoré dôležité pokyny pre jej úspešnú starostlivosť:

1. **Poloha a osvetlenie:** Jedľa španielska uprednostňuje polotienisté až slnečné stanovište. Vyberte miesto so dostatkom slnečného svetla, ale chráňte ju pred prílišným priamym slnečným žiarením, ktoré by mohlo spôsobiť popáleniny listov.

2. **Pôda:** Pestujte ju v dobre odtokovej, vlhkej a živinami bohatej pôde. Jedľa španielska preferuje ľahko kyslú pôdu, s pH približne od 5,5 do 6,5.

3. **Zalievanie:** Udržujte pôdu vlhkú, ale nie premočenú. Pravidelné zalievanie je kľúčom k zdravému rastu, najmä počas horúcich letných mesiacov.

4. **Hnojenie:** Hnojte ju raz do roka na jar alebo na jeseň pomocou hnojiva určeného pre ihličnany. Dodržujte odporúčané dávky hnojiva a vyvarujte sa nadmernému hnojeniu, ktoré by mohlo poškodiť korene.

5. **Rez:** Minimálny rez je obvykle potrebný na odstránenie mŕtvych alebo poškodených konárov. Rez vykonávajte opatrne, aby ste minimalizovali poškodenie stromu.

6. **Ochrana pred chorobami a škodcami:** Pravidelne kontrolujte strom na príznaky chorôb alebo škodcov, ako sú napríklad hmyzí škodcovia alebo hubové choroby. Pri potrebe použite vhodné prostriedky na ochranu rastlín.

7. **Ochrana pred mrazom:** Jedľa španielska je zvyčajne odolná voči mrazu, ale mladé stromy môžu potrebovať ochranu pred silnými mrazmi. Mulčujte pôdu okolo koreňov a pokryte korunu krycím materiálom počas mrazivých nocí.

S týmito pokynmi pre starostlivosť by ste mali byť schopní pestovať zdravú a krásnu Jedľu španielsku "Glauca", ktorá bude ozdobou vášho záhradného priestoru.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 175-200
Objem kvetináča: 80 l
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz