Jedlľa Španielska / Abies Pinsapo Glauca K60/80 Výška rastliny: 90-100 cm

Kód: 00416
Neohodnotené
55 € / ks
Skladom (1 ks)

Jedľa Španielska Glauca (Abies pinsapo ´Glauca´)

Jedľa Španielska Glauca, v botanickej literatúre známa ako Abies pinsapo ´Glauca´, je vzácna ihličnatá rastlina s jemnými, strieborne modrými ihlicami, ktoré dodávajú elegantný nádych do záhrady. Tento kultivar je cenovaný pre svoju nenáročnosť a krásu, čo ho robí výnimočným prídavkom do každej krajiny.

Charakteristika:

  • Jedľa Španielska Glauca je známa svojimi jemnými až strieborne modrými ihlicami, ktoré vytvárajú hustú a štíhlu korunu.
  • Jej kužeľovitý tvar a elegantný vzhľad robia z tejto jedle vynikajúci prvok krajiny.
  • Dospelé exempláre môžu dosiahnuť výšku približne 6 - 10 metrov a šírku 3 - 5 metrov.

Použitie:

  • Solitérna výsadba: Jedľa Španielska Glauca je ideálna pre solitérne výsadby, kde pôsobí ako dominantný prvok svojou výraznou farbou a eleganciou.
  • Skupinové výsadby: V skupinových výsadbách môže tento druh jedle poskytnúť textúru a farbu, ktorá pridáva záhrade zaujímavosť.
  • Aléyky a obrysy: Jeho elegantný rast a farebná paleta ho robia vynikajúcou voľbou pre vytváranie aléiek alebo obrysov.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Jedľu Španielsku Glauca (Abies pinsapo ´Glauca´) je kľúčová pre zachovanie zdravého a krásneho vzhľadu rastliny. Tu sú niektoré základné kroky starostlivosti:

1. **Poloha:** Vyberte slnečné alebo polotienisté stanovisko pre jedľu. Príliš veľký tieň môže ovplyvniť jej rast a farbu.

2. **Pôda:** Dobre odtoková pôda s dobrým drenážom je kľúčom k úspechu. Jedľa preferuje pôdu s neutrálnym až kyslým pH.

3. **Zalievanie:** Mladé rastliny potrebujú pravidelnú zálievku, aby sa dobre zakoreňovali. Dbajte na to, aby sa pôda nevysušila, ale zároveň nezalievajte príliš často, aby nedošlo k premočeniu koreňov.

4. **Hnojenie:** Pravidelné hnojenie nie je vždy nevyhnutné, ale ak sa rozhodnete hnojiť, použite hnojivo pre ihličnany. Aplikujte ho podľa pokynov na obale.

5. **Orezávanie:** Jedľa Španielska Glauca nevyžaduje časté orezávanie. Ak je potrebné, orezávanie sa vykonáva na jar alebo počas letných mesiacov.

6. **Ochrana pred škodcami a chorobami:** Jedľa Španielska Glauca je zvyčajne odolná voči škodcom a chorobám, ale pravidelná kontrola pomôže odhaliť problémy včas.

7. **Zimná ochrana:** Mladé rastliny môžu potrebovať zimnú ochranu v prvých rokoch po výsadbe. Mulčovanie koreňového systému môže pomôcť chrániť rastlinu pred extrémnymi teplotami.

S primeranou starostlivosťou a dodržiavaním týchto pokynov by ste mali mať zdravú a krásne vzhľadovú Jedľu Španielsku Glauca, ktorá bude ozdobou vášho exteriéru.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 21.2 kg
Výška rastliny v cm: 90-100
Výška s kvetináčom v cm: 100-110
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz