Kalina Obyčajná / Viburnum Tinus Eve K25/30 Výška rastliny 15-20 cm

Kód: 00886
Neohodnotené
12,50 € / ks
Skladom (>5 ks)

Kalina Obyčajná ´Eve´ (Viburnum Tinus ´Eve´)

Kalina Obyčajná ´Eve´, známa aj pod názvom Viburnum Tinus ´Eve´, je kompaktný a atraktívny ker, ktorý sa vyznačuje svojimi krásnymi kvetmi a plodmi. Je to trvanlivá a odolná rastlina, ktorá prinesie do vašej záhrady záujem počas celého roka.

Charakteristika:

  • ´Eve´ je hustý ker so stále zelenými lesklými listami, ktoré poskytujú záhrade štruktúru a farbu počas celého roka.
  • Na jar a začiatkom leta rastlina rozkvitá drobnými, aromatickými kvetmi v bielej alebo svetloružovej farbe, ktoré prilákajú motýle a ďalší hmyz.
  • Po odkvitnutí sa na rastline vytvárajú tmavomodré plody, ktoré zostávajú na rastline aj počas zimy, poskytujúc potravu pre vtáky a vizuálny záujem.

Použitie:

  • Solitérny ker: Kalina Obyčajná ´Eve´ je ideálna na výsadbu ako solitérny ker v záhradných lôžkach alebo ako dominantný prvok v krajinných kompozíciách.
  • Skupinové výsadby: Tento ker je vhodný aj pre skupinové výsadby, kde prispieva k farebnosti a textúre záhradného priestoru.
  • Živé ploty: ´Eve´ je tiež vhodná pre vytvorenie živých plotov alebo vetraných záhradných plôch, ktoré poskytujú súkromie a estetickú hodnotu.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o kalina obyčajná ´Eve´ (Viburnum Tinus ´Eve´) je celkovo nenáročná, ale zabezpečuje, že sú splnené základné potreby rastliny. Tu sú niektoré dôležité body starostlivosti:

1. **Poloha:** Kalina ´Eve´ preferuje slnečné alebo polotienisté miesta. Môže sa dobre adaptovať aj na mierna tienisté stanovište, ale na optimálny rast a kvitnutie potrebuje dostatok slnečného svetla.

2. **Zalievanie:** Udržiavajte pôdu stále vlhkú, ale dobre odvodnenú. Zvlášť počas teplých mesiacov a počas suchšieho obdobia sa uistite, že rastlina dostáva primerané množstvo vody. Vyvarujte sa však nadmernému zalievaniu, ktoré by mohlo spôsobiť hnilobu koreňov.

3. **Pôda:** Kalina ´Eve´ uprednostňuje dobre odtokovú pôdu s dobrým obsahom organického materiálu. Pôda by mala byť mierne kyslá až neutrálna. Mulčovanie okolo rastliny pomáha udržiavať vlhkosť pôdy a zabraňuje rastu buriny.

4. **Hnojenie:** Aplikujte hnojivo pre kvitnúce kríky raz ročne na jar. Použite vyvážené hnojivo pre okrasné kríky, ktoré podporí zdravý rast a bohaté kvitnutie.

5. **Orezávanie:** Orezávanie nie je nevyhnutné, ale môže sa vykonávať na úpravu tvaru a hustoty rastliny. Odstráňte odumreté alebo poškodené konáre, ako aj vetvy rastúce dovnútra, aby sa podporil vzdušný priechod a zdravý rast.

6. **Choroby a škodcovia:** Kalina ´Eve´ je obvykle odolná voči chorobám a škodcom, ale môže byť ovplyvnená plesňovými ochoreniami alebo napadnutá niektorými hmyzmi. Pravidelná kontrola rastlín pomáha odhaliť problémy včas.

S primeranou starostlivosťou a pozornosťou bude vaša kalina obyčajná ´Eve´ zdravá a krásne kvitnúca rastlina, ktorá prinesie do vašej záhrady radosť počas celej vegetačnej sezóny.

Dodatočné parametre

Kategória: Stálozelené
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 15-20
Výška s kvetináčom v cm: 20-30
Stanovisko: Slnečné, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz