Kamélia japonská / Camellia wil. ´Jury´s Yellow´ Výška rastliny: 40-50 cm

Kód: 00260
Neohodnotené
69 € / ks
Skladom (5 ks)

Kamélia japonská (Camellia japonica) ´Jury´s Yellow´ je krásna odroda kamélie s veľkými, žltými kvetmi. Tu je popis a niekoľko tipov na starostlivosť:

Popis:

  • Kvet: ´Jury´s Yellow´ je známa pre svoje veľké, dvojité kvety s bohatou žltou farbou. Tieto kvety môžu byť až 10 cm široké a sú veľmi nápadné.
  • Listy: Kamélia japonská má lesklé, tmavozelené listy, ktoré sú tradične kožovité a húževnaté.
  • Rastový habitus: Je to pomaly rastúci ker, ktorý môže dorásť do výšky až 3 metre, ale často je udržiavaný v menších rozmeroch cez pravidelný rez.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha: Kamélie preferujú polotienisté až tieňové miesta. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu, ktoré by mohlo spáliť listy.
  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje kyslé pôdy s dobrou drenážou. Pôda by mala byť vlhká, ale nie premočená.
  3. Zalievanie: Zalievanie by malo byť pravidelné, najmä počas suchších období. Udržujte pôdu vlhkú, ale vyvarujte sa stojatej vody, ktorá môže spôsobiť hnilobu koreňov.
  4. Hnojenie: Kamélie môžu mať prospech z hnojenia kyslým hnojivom pre rododendrony alebo azalky. Aplikujte hnojivo podľa pokynov v období rastu.
  5. Rez: Po odkvitnutí môžete vykonávať jemný rez na formovanie a udržiavanie želanej veľkosti a tvaru rastliny.
  6. Vlhkosť vzduchu: Kamélie majú radi vlhký vzduch, takže v suchších prostrediach môžete zvýšiť vlhkosť vzduchu striekaním vody okolo rastliny alebo umiestnením na podnos s vodou a štrkom.
  7. Zimná starostlivosť: V oblastiach so silnými mrazmi je dôležité rastlinu chrániť pred mrazom, napríklad kryciou tkaninou alebo umiestnením do interiéru.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 2.6 kg
Výška rastliny v cm: 40-50
Výška s kvetináčom v cm: 50-65
Stanovisko: Polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz