Leukote previsnuté / Leucothoe axillaris ´Curly Red´ Výška rastliny: 15-25cm

Kód: 00296
Neohodnotené
11 € / ks
Skladom (4 ks)

Leukote previsnuté ´Curly Red´ (Leucothoe axillaris ´Curly Red´) je kompaktný, stálezelený ker s elegantnými, zakrivenými listami a nádhernou červeno-biela farbou. Tento druh Leucothoe je pôvodom z Ameriky a je známy svojou nenáročnosťou a výrazným vzhľadom.

´Rastlina Leukote previsnuté ´Curly Red´ má krásne zakrivené listy s bohatým červeným odtieňom, ktorý sa ešte viac zvýrazní v chladnejších mesiacoch. Tento ker sa vyznačuje kompaktným rastom, čo z neho robí ideálnu voľbu pre okrasné záhony, skalky alebo ako kontajnerová rastlina na terasy a balkóny.

Tento druh Leucothoe preferuje polotienisté až tienisté stanovisko a dobre drenážovanú pôdu s miernym kyslým pH. Rastlina je odolná voči mrazu a je vhodná pre pestovanie v rôznych klimatických podmienkach.

Leukote previsnuté ´Curly Red´ je ideálnou voľbou pre záhradníkov, ktorí hľadajú nenáročnú a atraktívnu rastlinu s výraznou farbou a textúrou. Svojou nenáročnosťou a dekoratívnym vzhľadom prinesie do vášho exteriéru krásu a charakter počas celej vegetačnej sezóny.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Leukote previsnuté ´Curly Red´ (Leucothoe axillaris ´Curly Red´) je celkom nenáročná, ale vyžaduje zohľadnenie niekoľkých dôležitých aspektov:

1. **Poloha:** Tento ker preferuje polotienisté až tienisté stanovisko. Vyberte miesto, kde bude mať dostatok svetla, ale bude chránený pred priamym popoludňajším slnkom.

2. **Pôda:** Rastlina uprednostňuje dobre drenážovanú pôdu s miernym kyslým pH. Pôda by mala byť vlhká, ale nie premočená. Mulčovanie okolo koreňového systému môže pomôcť udržiavať pôdu vlhkú a zároveň ju chrániť pred vysušením.

3. **Zalievanie:** Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú. Pravidelné zalievanie je dôležité, najmä v teplých letných mesiacoch. Vyhnite sa nadmernému alebo nedostatočnému zalievaniu, čo by mohlo spôsobiť problémy s rastom.

4. **Hnojenie:** Rastlina obvykle nepotrebuje pravidelné hnojenie. Ak sa však zdá, že rastlina potrebuje dodatočné živiny, použite všeobecné hnojivo pre okrasné dreviny raz ročne na jar.

5. **Strih:** Prílišný strih nie je potrebný, ale odstránenie suchých alebo poškodených konárov môže pomôcť udržať rastlinu v dobrej forme. Ak chcete podporiť hustejší rast, môžete ľahko orezať vrcholy konárov.

6. **Ochrana pred mrazom:** Aj keď je rastlina odolná voči mrazu, v chladnejších oblastiach ju môžete chrániť pokrytím rastliny textíliou alebo vrstvou mulča, aby sa predišlo poškodeniu koreňov.

S týmito jednoduchými starostlivosťou by mala Leukote previsnutá ´Curly Red´ dobre prosperovať a prinášať vám krásu a farby do vášho exteriéru.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 1.4 kg
Výška rastliny v cm: 15-25
Výška s kvetináčom v cm: 25-35
Stanovisko: Polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz