Leukote previsnuté / Leucothoe ´Zeblid´ výška rastliny: 40-45 cm

Kód: 00295
Neohodnotené
29 € / ks
Skladom (>5 ks)

Leukote previsnuté (Leucothoe ´Zeblid´)

Leukote previsnuté, známe aj pod názvom Leucothoe ´Zeblid´, je kompaktný, zimovzdorný ker s atraktívnym listím a pestrofarebnými výhonkami, ktoré prilákajú pozornosť v záhradách a krajinných kompozíciách. Tento ker je obľúbený pre svoju odolnosť voči mrazu a atraktívny vzhľad počas celého roka.

Charakteristika:

 • Leukote previsnuté má hustý, previsnutý rast, ktorý tvorí nízky, rozložitý ker. Jeho listy sú lesklé, kožovité a majú zubatý okraj. Počas vegetačného obdobia môžu byť listy tmavo zelené s nádychom bronzu, počas zimy sa môžu sfarbiť do odtieňov červenej, oranžovej až žltej farby.
 • V období jari môže tento ker vytvoriť drobné zvoncovité kvety, ktoré sú bielo sfarbené a prilákajú čmeliaky a motýle.

Použitie:

 • Okrasná výsadba: Leukote previsnuté je ideálnym doplnkom do záhradných lôžok, záhradných hraníc alebo skalnatých záhonov. Jeho atraktívne listy a previsnutý tvar dodávajú štruktúru a textúru do krajinných kompozícií.
 • Skalnaté záhrady: Vďaka svojmu nízkemu a kompaktnému rastu je tento ker vhodný pre výsadbu v skalnatých záhradách alebo na svahoch, kde môže byť využitý na stabilizáciu pôdy.
 • Kontajnerové sadenie: Leukote previsnuté je tiež vhodné pre pestovanie v kontajneroch na terasách, balkónoch alebo ako súčasť záhradných kvetináčov.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Leukote previsnuté (Leucothoe ´Zeblid´) je pomerne nenáročná, avšak niektoré dôležité aspekty by ste mali zohľadniť, aby rastlina dobre rástla a kvitla:

 1. Poloha: Vyberte polotienisté až tienisté miesto, kde bude ker chránený pred priamym slnečným žiarením, najmä počas horúcich letných dní. Pre tento ker sú vhodné miesta so stabilnou a konštantnou vlhkosťou vzduchu.

 2. Zalievanie: Udržiavajte pôdu stále vlhkú, ale nezalejte. Pravidelne kontrolujte vlhkosť pôdy a zavlažujte podľa potreby. Ker by mal byť dobre odvodnený, aby sa zabránilo hnilobe koreňov.

 3. Pôda: Preferujte vlhkú, humóznu pôdu s dobrým odtokom. Mulčovanie pôdy okolo koreňového systému pomáha udržiavať vlhkosť a zabraňuje rastu buriny.

 4. Hnojenie: Ker nie je náročný na živiny, ale raz ročne na jar môžete aplikovať univerzálne hnojivo pre kvitnúce kríky. Dbajte však na to, aby ste nepridávali nadmerné množstvo hnojiva, pretože to by mohlo poškodiť rastlinu.

 5. Orezávanie: Minimálne orezanie je potrebné na odstránenie odumretých alebo poškodených konárov. Orezávanie môže byť vykonané po odkvitnutí alebo počas zimného obdobia.

 6. Zimná starostlivosť: Ker je zimovzdorný, ale v chladnejších oblastiach môže byť potrebná ochrana pred silnými mrazmi. Mulčovanie okolo základne keru a pokrytie rastliny ochranným materiálom môže pomôcť chrániť ju pred mrazom.

 7. Kontrola škodcov: Pravidelne kontrolujte rastlinu na prítomnosť škodcov a chorôb. V prípade potreby použite vhodné prostriedky na kontrolu škodcov, aby ste zabránili poškodeniu rastliny.

Dodržiavaním týchto pokynov a poskytovaním primeranej starostlivosti môžete udržať vaše Leukote previsnuté zdravé, krásne a plné života.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 4 kg
Výška rastliny v cm: 40-45
Výška s kvetináčom v cm: 45-55
Stanovisko: Polotieň, tieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz