Levízia kalifornská / Lewisia cotyledon ´Mountain Dreams´ Výška rastliny:15-20 cm

Kód: 00361
Neohodnotené
9,90 € / ks
Skladom (4 ks)

Levízia kalifornská ´Mountain Dreams´ (Lewisia cotyledon ´Mountain Dreams´) je pôvabná trváca rastlina pôvodom z Kalifornie, známa svojimi jasnými kvetmi a nenáročnou povahou. Tento hybrid je vyšľachtený z druhu Lewisia cotyledon a prináša do záhrady atraktívne kvety a bohatú zelenú vegetáciu.

´Rastlina levízie ´Mountain Dreams´ má srdcovité listy s mäsitými listami, ktoré tvoria hustý ružicovitý základ. Kvety sú veľké, trúbkovité a majú jasné farby, ktoré prilákajú pozornosť. ´Mountain Dreams´ je dostupný v rôznych farebných variantoch vrátane ružovej, oranžovej, žltej a červenej.

Táto odolná rastlina je nenáročná na starostlivosť a preferuje slnečné až polotienisté stanovisko. Rastlina uprednostňuje dobre drenážovanú pôdu s miernym pH a je odolná voči suchu, čo ju robí ideálnou voľbou pre záhrady s nízkou údržbou.

Levízia kalifornská ´Mountain Dreams´ je skvelým prírastkom do záhradných záhonov, skalných záhrad a kontajnerových záhrad na terasách a balkónoch. Svojimi jasnými kvetmi a atraktívnou vegetáciou prinesie do vášho exteriéru krásu a farbu počas celej vegetačnej sezóny.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Levíziu kalifornskú ´Mountain Dreams´ (Lewisia cotyledon ´Mountain Dreams´) je pomerne jednoduchá, avšak vyžaduje niekoľko dôležitých krokov, aby sa rastlina udržala zdravá a dobre kvitnúca:

1. **Poloha:** Levízia kalifornská preferuje slnečné až polotienisté stanovisko. Vyhýbajte sa prílišnému priamemu slnečnému žiareniu, najmä počas horúcich letných dní.

2. **Pôda:** Rastlina uprednostňuje dobre drenážovanú pôdu s miernym pH. Ideálna je zmiešaná pôda s dobrým odvodnením, aby sa zabránilo stagnácii vody okolo koreňov.

3. **Zalievanie:** Udržiavajte pôdu vlhkú, ale nie premočenú. Zalievanie by malo byť pravidelné, najmä počas suchších období. Pred ďalším zalievaním sa uistite, že povrch pôdy je suchý.

4. **Hnojenie:** Levízia zvyčajne nepotrebuje pravidelné hnojenie. Ak je pôda chudobná, môžete použiť všeobecné hnojivo pre kvitnúce rastliny raz za sezónu.

5. **Strih:** Rastlina nepotrebuje pravidelný strih. Odstraňte suché alebo poškodené listy a kvety podľa potreby.

6. **Ochrana pred mrazom:** V chladnejších oblastiach chráňte rastlinu pred mrazom pomocou mulčovania koreňovej zóny a prípadného zakrytia rastliny chráneným materiálom.

7. **Podpora kvitnutia:** Odstránením odkvitnutých kvetov môžete podporiť dlhšie kvitnutie a nové kvety.

S dodržiavaním týchto krokov by Levízia kalifornská ´Mountain Dreams´ mala dobre prosperovať a prinášať vám krásne kvety a farby počas celej vegetačnej sezóny.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 1.2 kg
Výška rastliny v cm: 15-20
Výška s kvetináčom v cm: 20-30
Stanovisko: Slnečné, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz