Loropetalum / Loropetalum Chin. Ever Red K10/15 Výška rastliny: 35-45 cm

Kód: 00690
Neohodnotené
12 € / ks
Skladom (>5 ks)


Loropetalum Chinense Ever Red K10/15

Loropetalum Chinense Ever Red, často označovaný aj ako čínsky keřovník Ever Red, je elegantný a atraktívny opadavý ker, ktorý svojou bohatou farbou a jemnou kvetinou pridáva do záhrady dramatický prvok. Jeho tmavofialové lístie a jemné ružové kvety ho robia vynikajúcim doplnkom krajinného dizajnu.

Charakteristika:

  • Loropetalum Chinense Ever Red je ker s hustým rastom, dorastajúci do výšky 1 - 1,5 metra. Jeho listy sú lesklé, eliptického tvaru a majú hlbokú tmavofialovú farbu, ktorá sa môže meniť na červenohnedú v zime.
  • Jeho kvety sú drobné, ružové a tvoria závesy, ktoré visia z konárov. Kvety sa objavujú v skorom jare a môžu pokračovať počas celej sezóny.
  • Loropetalum Chinense Ever Red je nenáročný ker, ktorý sa dobre prispôsobuje rôznym podmienkam, od slnečných miest po polotieň.

Použitie:

  • Dekoratívny ker: Loropetalum Chinense Ever Red je vynikajúcim doplnkom krajinného dizajnu, vhodným na vytvorenie živých plotov, skupinových výsadeb alebo solitérnych záhonov.
  • Okrasná solitéra: Jeho atraktívne lístie a kvety ho robia ideálnym pre zvýraznenie vstupných alebo terasových oblastí.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Loropetalum Chinense Ever Red je pomerne nenáročná, ale niekoľko krokov môže pomôcť zabezpečiť zdravý rast a krásnu kvetinu:

1. **Poloha:** Loropetalum Chinense Ever Red preferuje slnečné alebo polotienisté stanovisko. Vyhýbajte sa prílišným priamym slnečným lúčom, ktoré by mohli spôsobiť popáleniny na listoch.

2. **Zalievanie:** Udržiavajte pôdu stále vlhkú, najmä počas horúcich letných mesiacov. Avšak vyhnite sa nadmernému zalievaniu, pretože nadmerná vlhkosť môže spôsobiť hnilobu koreňov.

3. **Pôda:** Prednostne používajte dobre odtokovú pôdu s dobrým vzdušným koreňovým priestorom. Zmiešajte pôdu s organickým materiálom, aby ste zlepšili pôdnu štruktúru a zadržiavanie vody.

4. **Hnojenie:** Hnojte Loropetalum Chinense Ever Red hnojivom určeným pre kvitnúce kríky raz ročne na jar alebo na začiatku leta. Dodržiavajte odporúčané dávky hnojiva uvedené na obale.

5. **Orezávanie:** Po odkvitnutí môžete orezať vetvy, ktoré sú zvetrané alebo neporiadne rastúce, aby ste udržali krík kompaktný a dobre tvarovaný.

6. **Ochrana pred mrazom:** V chladnejších oblastiach môže byť potrebné poskytnúť ochranu pred mrazom, najmä počas prvých rokov rastu. Mulčovanie koreňového systému môže pomôcť udržať pôdu teplú a zabrániť zamrznutiu koreňov.

S týmito jednoduchými krokmi starostlivosti môžete udržať svoj Loropetalum Chinense Ever Red zdravým a kvitnúcim počas celej vegetačnej sezóny. Dodržiavaním týchto pokynov môžete zabezpečiť, že váš krík bude poskytovať krásu a farbu vašej záhrady alebo terasy po dlhú dobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté kríky
Hmotnosť: 0.6 kg
Výška rastliny v cm: 35-45
Výška s kvetináčom v cm: 45-55
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz