Magnólia grandiflora /MAGNOLIA GRANDIFLORA "Gallissoniensis" Objem kvetináča 45l , obvod k

Kód: 00109
Neohodnotené
249 € / ks
Skladom (>5 ks)
MAGNOLIA GRANDIFLORA "Gallissoniensis" Nádherný stálozelený strom s obrovskými krémovo bielymi kvetmi počas celého leta. Má jemné kuželovité, lesklé listy počas celého roka a preukazuje odolnosť voči bežným mrazom. Ide o veľmi obľúbený okrasný stálozelený strom, schopný odolávať mrazom až do -20 ° C. Avšak, pri teplotách okolo -17 ° C na nechránených stanovištiach môže dochádzať k spáleniu listov v dôsledku zimného a jarného slnka. Preto sa odporúča pestovať ho na teplejších stanovištiach. Jeho skvostné kvety, krémovo biele a v tvare lotosu, dosahujú priemer 20 až 25 cm a kvitnú v júni a júli, kým rastlina má dostatok pukov. Tento strom možno strihať do rôznych tvarov, pričom rýchlo vytvára nové listové puky. Pre zachovanie kvitnutia aj v nasledujúcom roku je vhodné ho strihať najneskôr do konca júla. Magnólia grandiflora ‚GALLISSONIENSIS‘ vyžaduje kyslú, vlhkú a humóznu pôdu. Pre spoľahlivý rast je dôležité vybrať si vhodné miesto a chrániť ju pred ostrými vetrami v zime a na jar. Pôda by mala byť kyslá, veľmi úrodná, vlhká, ale nie premočená, a musí byť dobre priepustná. Starším rastlinám vyhovuje spodný íl, z ktorého postupne čerpajú živiny. V prípade mrazov je vhodné ju krátkodobo zakryť bielou netkanou textíliou, najviac na dva týždne. Táto magnólia je mrazuvzdorná bez dodatočnej ochrany do -17 ° C, s ochranou a na vhodnom stanovišti až do cca -20 ° C. V zime, ak nie je pôda zamrznutá, je vhodné ju pravidelne zavlažovať, aby nevyschla.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť:

  1. Poloha a osvetlenie: Magnólie preferujú slnečné až polotienisté stanovište, kde majú dostatok svetla na rast a kvitnutie. Niektoré odrody môžu tolerovať mierny tieň.

  2. Zalievanie: Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, najmä počas prvých rokov po výsadbe a počas suchších období. Dospelé rastliny sú odolnejšie voči suchu, ale pravidelné zavlažovanie je stále dôležité.

  3. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú, živnú pôdu s pH mierne kyslým až neutrálnym. Dobrá drenáž je dôležitá na predchádzanie zamokrenia koreňov.

  4. Hnojenie: Hnojte raz ročne na jar vyváženým hnojivom pre kvitnúce rastliny. Príliš nadmerné hnojenie môže spôsobiť problémy s rastom.

  5. Rez: Vykonávajte minimálny rez po odkvitnutí na udržanie žiaducej formy a hustoty koruny. Odstránenie mŕtvych alebo poškodených vetvičiek je tiež potrebné.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté stromy
Hmotnosť: 40 kg
Objem kvetináča: 45 l
Obvod kmeňa v cm: 6-8
Atypická doprava: 1
Výška rastliny v cm: 180-200
Výška s kvetináčom v cm: 200-240
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz