Mahónia cezmínolistá / Mahonia aquifolium Výška rastliny: 30-40 cm

Kód: 01246
Neohodnotené
49 € / ks
Skladom (>5 ks)


Cezmína Ostrolistá ´Myrtifolia´ (Ilex Aquifolium ´Myrtifolia´)

Cezmína ostrolistá ´Myrtifolia´, vedecky známa ako Ilex Aquifolium ´Myrtifolia´, je trvalý ker s lesklými tmavozelenými listami a charakteristickými červenými plodmi. Je to atraktívna a odolná rastlina vhodná pre záhrady, ktoré potrebujú stále zelenú štruktúru s vizuálnym záujmom počas celého roka.

Charakteristika:

  • ´Myrtifolia´ je hustý ker so stále zelenými, lesklými listami, ktoré majú charakteristické ostro ozubené okraje. Tento tvar listov mu dodáva výrazný vzhľad.
  • Na jeseň a zimu vytvára červené bobule, ktoré sú šťavnaté a dekoratívne. Tieto bobule prilákajú vtáky a dodajú záhrade farebný prvok aj počas chladných mesiacov.
  • ´Myrtifolia´ je pomaly rastúci ker, ktorý môže dosiahnuť výšku až 4 metre, čím poskytuje výraznú vertikálnu štruktúru v záhrade.

Použitie:

  • Živý plot: Cezmína ostrolistá ´Myrtifolia´ je vhodná pre vytvorenie živého plotu, ktorý poskytuje súkromie a estetický záujem.
  • Solitérny ker: Môže byť použitá aj ako solitérny ker v záhradných lôžkach alebo ako dominantný prvok v záhradných kompozíciách.
  • Ochranný prvok: Vzhľadom k jej ostro ozubeným listom môže byť aj použitá ako ochranný prvok na ohraničenie priestoru.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o cezmínu ostrolistú ´Myrtifolia´ (Ilex Aquifolium ´Myrtifolia´) je relatívne nenáročná, avšak vyžaduje určité kroky na udržanie zdravej a vitálnej rastliny:

1. **Poloha:** Tento ker preferuje polotienisté až tienisté stanovisko, avšak je schopný rásť aj na slnečných miestach. Vyhnite sa vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu, pretože to môže spôsobiť popálenie listov.

2. **Zalievanie:** Udržujte pôdu vlhkú, najmä počas suchších období a počas horúcich letných mesiacov. Dôkladne zalievajte pri výsadbe a potom pravidelne kontro-lujte vlhkosť pôdy a zalievajte podľa potreby.

3. **Pôda:** Preferuje dobre odtokovú pôdu s dostatočným obsahom organického materiálu. Môže rásť v rôznych typoch pôdy, ale mulčovanie okolo koreňového systému pomáha udržiavať vlhkosť a chrániť korene pred extrémnymi teplotami.

4. **Hnojenie:** Aplikujte hnojivo pre okrasné kríky raz ročne na jar alebo na začiatku leta. Použite vyvážené hnojivo, ktoré podporuje zdravý rast a bohaté kvitnutie.

5. **Orezávanie:** Orezávanie nie je nevyhnutné, ale môžete vykonať úpravu tvaru a hustoty rastliny podľa potreby. Odstráňte odumreté alebo poškodené konáre a udržujte rastlinu kompaktnú.

6. **Choroby a škodcovia:** Cezmína ostrolistá ´Myrtifolia´ je obvykle odolná voči chorobám a škodcom, ale môže byť ovplyvnená napríklad hnedou škvrnitou pleseňou alebo plesňovými ochoreniami. Pravidelná kontrola rastlín pomáha odhaliť problémy včas a prijať vhodné opatrenia.

Starostlivosťou a pozornosťou k detailom dosiahnete, že vaša cezmína ostrolistá ´Myrtifolia´ bude zdravá a krásne prosperovať vo vašej záhrade.

Dodatočné parametre

Kategória: Stálozelené
Hmotnosť: 3.1 kg
Výška rastliny v cm: 30-40
Výška s kvetináčom v cm: 40-60
Stanovisko: Polotieň, tieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz