Mandľovník spalliera / MANDORLO [Prunus Amygdalus] Objem kvetináča: 18l, výška: 120 -130

Kód: 00110
Neohodnotené
149 € / ks
Skladom (>5 ks)

Popis technický:

"Mandľovník spalliera (Prunus amygdalus) je opadavý ker alebo strom, známy pre svoje lahodné a aromatické mandle a atraktívny kvitnutý vzhľad. Tento druh je populárny nielen pre svoje plody, ale aj pre svoje estetické kvality.

V našom e-shope ponúkame kvalitné exempláre mandľovníka spalliera, ktoré sú vhodné pre výsadbu na spalliere alebo steny, čím vytvárajú štýlový a funkčný prvok v záhrade alebo na terase. Tieto rastliny sú odolné voči mrazu a dobre sa prispôsobujú rôznym klimatickým podmienkam.

Mandľovníky preferujú slnečné stanovisko a dobre odtokovú pôdu. Sú odolné voči suchu, ale potrebujú dostatok vody počas obdobia tvorby plodov.

Pre dosiahnutie optimálnej úrody odporúčame pravidelné zavlažovanie a hnojenie. Plody mandľovníka sú zberateľné na jeseň, keď dozrievajú a majú charakteristickú sladkú chuť.

Svojou nenáročnosťou a atraktívnym vzhľadom sa mandľovník spalliera stáva obľúbenou voľbou pre záhradníkov a milovníkov exotických plodín. Pridajte túto užitočnú a estetickú rastlinu do svojej záhradnej kolekcie a tešte sa z jej krásy a úrody počas celej vegetačnej sezóny."

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o mandľovník spalliera (Prunus amygdalus) je zvyčajne pomerne nenáročná, ale tu je niekoľko kľúčových aspektov, ktoré treba zvážiť:

1. **Stanovisko**: Mandľovníky preferujú slnečné stanovisko s dostatkom slnečného žiarenia. Vyhýbajte sa miestam s prílišnou vlhkosťou, pretože to môže spôsobiť hnilobu koreňov.

2. **Pôda**: Dobre drenážovaná pôda je dôležitá, aby sa predišlo stagnácii vody. Mandľovníky preferujú pôdu s neutrálnym alebo miernym kyslým pH.

3. **Zavlažovanie**: Mladé rastliny potrebujú pravidelné zavlažovanie, aby sa ujali. Dospelé rastliny sú odolné voči miernejmu suchu, ale počas suchších období je dôležité im dodávať dostatok vody.

4. **Hnojenie**: Mandľovníky nevyžadujú príliš časté hnojenie, ale môžu odozvať na hnojenie raz alebo dvakrát ročne jarným a letným hnojením.

5. **Rez**: Pravidelný rez je dôležitý pre udržanie zdravia rastliny a tvorbu ovocia. Rez vykonávajte na jar, pred začiatkom nového rastového obdobia.

6. **Ochrana pred chorobami a škodcami**: Sledujte rastlinu a pravidelne ju skontrolujte na príznaky chorôb alebo škodcov. V prípade potreby použite vhodné postrekové prostriedky.

7. **Podpora rastu**: Pre podporu rastu a tvorbu ovocia môžete použiť štruktúry spalliera, ktoré umožnia rastlinám rásť vo vhodnej forme.

S pravidelnou starostlivosťou a pozornosťou by ste mali mať zdravý mandľovník, ktorý vám poskytne radosť z krásneho kvitnutia a lahodných mandlí.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 13 kg
Výška rastliny v cm: 120-130
Výška s kvetináčom v cm: 130-150
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz