Mangave / Mangave In Terakota Výška rastliny 10-15 cm

Kód: 00708
Neohodnotené
35 € –50 %
Obrázok
35 € –50 % 17,50 € / ks
Skladom (>5 ks)

Mangave In Terakota je hybridná sukulentná rastlina, ktorá kombinuje krásu a odolnosť mangázy (Mangave) s výraznými farbami a vzormi terakoty. Tento hybrid vznikol krížením druhov Agave (agáve) a Manfreda (manfréda), čo prináša do záhrady unikátnu a atraktívnu rastlinu s výnimočnými estetickými vlastnosťami.

Mangave In Terakota má mäsité, trojuholníkovité listy s výrazným farebným prechodom od tmavozelenej až po hnedú a oranžovú terakotu. Tieto listy majú hrubé okraje s ostrými bodkami, čo dodáva rastline charakteristický vzhľad a zároveň ju chráni pred potenciálnymi predátormi.

Tento hybrid je pomerne odolný voči suchu a teplu, čo ho robí ideálnou voľbou pre záhrady s nízkou údržbou a pre tých, ktorí nemajú veľa času na starostlivosť o rastliny. Rastlina uprednostňuje slnečné až polotienisté stanovisko a dobre drenážovanú pôdu s mierne kyslým až neutrálnym pH.

Mangave In Terakota je skvelou voľbou pre záhradníkov, ktorí hľadajú neobvyklú a exotickú sukulentnú rastlinu s nádhernými farbami a textúrami. Je to ideálna voľba pre záhrady, terasy alebo kontajnery, ktoré potrebujú štýlový a nenáročný doplnok.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Mangave In Terakota je pomerne jednoduchá, ale vyžaduje dodržiavanie niekoľkých dôležitých krokov, aby sa zachovala zdravá a dobre vypadajúca rastlina:

1. **Poloha:** Mangave In Terakota uprednostňuje slnečné až polotienisté stanovisko. Vyhýbajte sa priamemu poobedňajšiemu slnečnému žiareniu, ktoré by mohlo spôsobiť popáleniny na listoch.

2. **Pôda:** Rastlina potrebuje dobre drenážovanú pôdu, aby sa zabránilo zadržiavaniu vody okolo koreňov. Môžete použiť špeciálnu zmes pre sukulentné rastliny alebo zmiešanú pôdu s pieskom, aby sa zlepšila drenáž.

3. **Zalievanie:** Udržiavajte pôdu vlhkú, ale nie premokrenú. Zalievanie by malo byť pravidelné počas aktívneho rastu, ale v zime menej časté. Pred ďalším zalievaním sa uistite, že povrch pôdy je suchý.

4. **Teplota:** Mangave In Terakota preferuje teplejšie teploty, ale je schopná zvládnuť aj mierne chladnejšie prostredie. V chladnejších oblastiach ju chráňte pred mrazom.

5. **Hnojenie:** Hnojte rastlinu raz za mesiac v období aktívneho rastu s hnojivom pre sukulentné rastliny, aby sa zabezpečil optimálny rast a vývoj.

6. **Strih:** Mangave In Terakota nevyžaduje pravidelný strih, ale môžete odstrániť suché alebo poškodené listy podľa potreby.

7. **Ochrana pred škodcami:** Pravidelne kontrolujte rastlinu na príznaky škodcov a v prípade potreby použite vhodné prostriedky na kontrolu škodcov.

S dodržiavaním týchto krokov by vaša Mangave In Terakota mala dobre prosperovať a prinášať vám radosť svojím exotickým vzhľadom a jedinečnou farbou.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 0.9 kg
Výška rastliny v cm: 10-12
Výška s kvetináčom v cm: 22
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz