Marhuľa Stĺpová - KOMPAKTA Výška stromu: 80-110cm

Kód: 01262
Neohodnotené
29 € / ks
Skladom (2 ks)

Marhuľa Stĺpová - KOMPAKTA je známa svojou kompaktnou a stĺpovou formou rastu, čo umožňuje úsporné využitie miesta. Je to ideálna voľba pre terasy, balkóny alebo malé záhrady.

Táto odroda marhuľe sa vyznačuje svojou bohatou chuťou a vysokou úrodou. Jej kompaktný rast robí zber ovocia ľahkým a pohodlným, a to aj pre tých s obmedzenými možnosťami pohybu.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha a osvetlenie: Vyberte miesto pre marhuľu s dostatkom slnečného svetla. Marhuľa potrebuje aspoň 6 hodín slnečného svetla denne pre optimálny rast a úrodu.

  2. Pôda: Marhuľa uprednostňuje dobre priepustnú pôdu s neutrálnym alebo mierne kyslým pH. Pred výsadbou môžete do pôdy pridať kompost alebo iný organický materiál.

  3. Zavlažovanie: Marhuľa potrebuje pravidelné zavlažovanie, najmä počas suchších období a počas tvorby plodov. Sledujte pôdu a zavlažujte ju podľa potreby, aby bola stále vlhká, ale nie premočená.

  4. Hnojenie: Hnojte marhuľu na jar, keď začína nový rast. Použite hnojivo pre ovocné stromy alebo kompost, aby ste podporili rast a tvorbu plodov.

  5. Orezávanie: Pravidelné orezávanie je dôležité pre udržanie tvaru stromu a podporu tvorby ovocia. Orezávanie by sa malo vykonávať počas zimy, keď je strom v stave spánku.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte stromy na príznaky chorôb a škodcov a podniknite potrebné kroky na ich kontrolu a prevenciu. Použite ekologické metódy, ak je to možné.

  7. Zber ovocia: Zbierajte marhule, keď sú plne dozreté, aby ste si zachovali ich chuť a kvalitu. Pravidelne odstraňujte hnilobu alebo poškodené plody.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 1.4 kg
Výška rastliny v cm: 80-110
Výška s kvetináčom v cm: 110-140
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz