Myrta krepová / LAGERSTROEMIA INDICA Anfora Objem kvetináča 80l, výška: 250 cm

Kód: 00085
Neohodnotené
3 900 € / ks
Skladom (1 ks)
Lagerstroemia Indica, známa aj ako Myrta Krepová, je nádherný, dlhokvitnúci ozdobný ker. Dosahuje výšku 2,5-4 m a kvitne pomerne dlho, a to 60-90 dní. Veľkosť rastliny je možné udržiavať pod kontrolou pravidelným orezaním, ideálne koncom marca. Listy sa objavujú až koncom apríla a začiatkom mája, pričom na jeseň prechádzajú do krásnych červených odtieňov. Myrta svojimi kvetmi ozdobuje záhradu počas celého leta až do začiatku jesene, predstavujúc skutočné lákadlo pre oči. Je vhodná na pestovanie v južnej časti Slovenska až po oblasti s priemernou najnižšou teplotou do -18 stupňov Celzia.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha a osvetlenie: Lagerstroemia preferuje slnečné až polotienisté stanovište, kde má dostatok svetla na zdravý rast a bohaté kvitnutie.

  2. Zalievanie: Udržujte pôdu stále vlhkú, ale zabezpečte, aby nebola premočená. Mladé rastliny môžu potrebovať pravidelnejšie zavlažovanie, zatiaľ čo dospelé exempláre sú odolnejšie voči suchu.

  3. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu, bohatú na živiny. Pôda by mala byť mierne kyslá až neutrálna.

  4. Hnojenie: V období rastu, najmä na jar a v lete, môžete rastlinu hnojiť vyváženým hnojivom pre kvitnúce rastliny, aby ste podporili jej zdravý a bohatý rast.

  5. Rez: Vykonávajte minimálny rez po odkvitnutí na udržanie žiaducej formy a hustoty koruny. Odstránenie mŕtvych alebo poškodených vetvičiek pomáha udržiavať rastlinu zdravú.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté stromy
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 250
Výška s kvetináčom v cm: 290
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz