Nektarinka Stĺpová - ALICE Výška stromu: 110-130 cm

Kód: 01263
Neohodnotené
29 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Nektarinka Stĺpová - ALICE produkuje veľké, šťavnaté plody s jemnou a sladkou chuťou. Je to skvelá voľba pre milovníkov čerstvého ovocia, pretože plody tejto odrody majú vynikajúcu kvalitu a chuť.

Okrem toho je Nektarinka Stĺpová - ALICE pomerne odolná voči chorobám a škodcom, čo z nej robí nenáročnú a spoľahlivú voľbu pre pestovanie vo vašej záhrade.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha a osvetlenie: Vyberte miesto s dostatkom slnečného svetla pre nectarinku, ktorá potrebuje minimálne 6 hodín slnečného žiarenia denne pre optimálny rast a tvorbu plodov.

  2. Pôda: Nektarinka uprednostňuje dobre priepustnú pôdu s neutrálnym alebo mierne kyslým pH. Pred výsadbou môžete do pôdy pridať kompost alebo iný organický materiál.

  3. Zavlažovanie: Zavlažujte pravidelne, aby sa pôda udržiavala vlhká, ale nie premočená. Osobitná pozornosť by mala byť venovaná zavlažovaniu počas tvorby plodov a období sucha.

  4. Hnojenie: Hnojte nectarinku na jar a počas rastu plodov. Použite hnojivo určené pre ovocné stromy alebo kompost, aby ste podporili zdravý rast a hojnú úrodu.

  5. Orezávanie: Pravidelné orezávanie je dôležité pre udržanie tvaru stromu a podporu tvorby ovocia. Orezávanie by sa malo vykonávať v zime po opadaní lístia.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte strom na príznaky chorôb a škodcov a podniknite potrebné kroky na ich kontrolu a prevenciu. Použite ekologické alebo organické prostriedky na ochranu, ak je to možné.

  7. Zber ovocia: Zbierajte nectarinky, keď sú plne dozreté, aby ste si zachovali ich chuť a kvalitu. Pravidelne odstraňujte poškodené alebo prebytočné plody.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 1.4 kg
Výška rastliny v cm: 110-130
Výška s kvetináčom v cm: 130-150
Stanovisko: Slnečno
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz