Orgován Palibin / Syringa meyeri ´Palibin´ výška rastliny: 90 -110 cm

Kód: 00313
Neohodnotené
49 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

"Orgován Palibin (Syringa meyeri ´Palibin´) je kompaktný opadavý ker z čeľade olivovníkovitých (Oleaceae), známy pre svoje nádherné kvety a príjemnú arómu. Tento kultivar ´Palibin´ je populárny pre svoj elegantný rast a bohaté kvitnutie.

V našom e-shope ponúkame výber kvalitných exemplárov orgovánu Palibin, ktoré sú špeciálne vybrané pre svoje zdravé rastenie a atraktívny vzhľad. Tieto rastliny sú ideálne pre záhradné kompozície a okrasné výsadby, kde prinesú do záhrady nádherný farebný akcent.

Orgován Palibin je nenáročný na pestovanie a dobre sa prispôsobuje rôznym typom pôdy a expozíciám slnka. Preferuje slnečné až polotienisté stanovište a dobre drenážnu pôdu. Je odolný voči suchu a môže sa ľahko pestovať v rôznych klimatických podmienkach.

Pre dosiahnutie optimálneho rastu a kvitnutia odporúčame pravidelné zavlažovanie a hnojenie. Orgován Palibin ´Palibin´ produkuje bohaté kvetné rastliny, ktoré sú charakteristické svojimi krémovo-bielymi kvetmi a príjemnou sladkou arómou.

Svojou eleganciou a kvetinovými kvetmi sa orgován Palibin ´Palibin´ stáva vynikajúcou voľbou pre každú záhradu alebo okrasný záhradný priestor. Nechajte sa očariť jeho krásou a pridajte túto exotickú rastlinu do svojej záhradnej kolekcie."

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o orgován Palibin (Syringa meyeri ´Palibin´) je pomerne jednoduchá, ale dôležitá pre zabezpečenie zdravého rastu a hojného kvitnutia. Tu sú niektoré základné zásady starostlivosti:

  1. Stanovisko: Orgován Palibin preferuje slnečné alebo polotienisté miesto. Je dôležité vyhnúť sa prílišnému tieňu, ktorý môže ovplyvniť kvitnutie.

  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu s dostatočným množstvom organických látok. Dobrá drenáž je kľúčová pre zabraňovanie hnilobe koreňov.

  3. Zavlažovanie: V prvých rokoch po výsadbe je potrebné pravidelné zavlažovanie, aby sa podporil rast a zakorenenie. Neskôr je orgován Palibin odolný voči miernemu suchu, ale počas suchších období je potrebné zabezpečiť primerané zavlažovanie.

  4. Hnojenie: Aplikujte hnojivo určené pre kvitnúce kríky alebo stromy na jar pred začiatkom vegetačného obdobia. To pomôže podporiť hojné kvitnutie.

  5. Rez: Orgován Palibin dobre znáša orez a môže byť formovaný po odkvitnutí. Odstráňte suché alebo poškodené vetvičky a prípadne zastrihnite pre udržanie žiaduceho tvaru.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Pravidelná kontrola rastliny na prípadné choroby alebo škodcov je dôležitá. V prípade potreby použite primerané prostriedky na kontrolu škodcov a ochranu proti chorobám.

  7. Zimná ochrana: V chladnejších oblastiach môže byť vhodné mulčovať koreňový systém na zabezpečenie ochrany pred mrazmi.

S dodržiavaním týchto zásad starostlivosti by ste mali mať orgován Palibin zdravý a kvitnúci. Je dôležité pravidelne sledovať stav rastliny a prispôsobiť starostlivosť podľa jej potrieb

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté kríky
Hmotnosť: 5.8 kg
Výška rastliny v cm: 90-110
Výška s kvetináčom v cm: 110-125
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz