Pieris / Pieris In Cultivars K2 Výška rastliny 15-20

Kód: 00775
Neohodnotené
11,90 € / ks
Skladom (>5 ks)


Pieris in Cultivars (Pieris)

Pieris, špecificky v kultivároch, je atraktívny a trvalý ker, ktorý prináša elegantnú krásu a farebnú diverzitu do každej záhrady. Jeho kompaktný rast a pôvabné kvety ho robia populárnou voľbou pre záhradné kompozície.

Charakteristika:

  • Pieris je ker s hustom listami a elegantnou formou. Listy sú lesklé, tmavozelené a často majú charakteristický lemovaný okraj.
  • Počas jari rastlina kvitne jemnými, zvonkovitými kvetmi v odtieňoch bielej, ružovej alebo červenej. Tieto kvety sú často bohaté na nektár a prilákať motýle a ďalší hmyz.
  • Existujú rôzne kultivary Pieris s rozmanitými vlastnosťami, ako sú rôzne farby kvetov, listov a tvarové formy.

Použitie:

  • Solitérny ker: Pieris je ideálny na výsadbu ako solitérny ker, ktorý priláka pozornosť svojou krásou a eleganciou.
  • Skupinové výsadby: Vytvorte efektné skupinové výsadby Pierisov, ktoré prinesú do záhrady farebný a dynamický prvok.
  • Okrasné nádoby: Pieris sa tiež dobre hodí do okrasných nádob na terase alebo balkóne, kde prispieva k estetike a zároveň je ľahko ovládateľný.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Pieris in Cultivars (Pieris) je pomerne nenáročná, ale vyžaduje určité kroky na udržanie rastliny zdravej a krásnej:

1. **Poloha:** Pieris uprednostňuje polotienisté až tienisté stanovište. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu, ktoré by mohlo spôsobiť popálenie listov. Miesto s ochranou pred prudkým vetrom je tiež výhodné.

2. **Zalievanie:** Udržujte pôdu stále vlhkú, ale dobre odvodnenú. Zvlášť počas teplých období a sušších mesiacov pravidelne zalievajte, aby ste zabránili vysychaniu pôdy. Zároveň sa vyhnite nadmernému zalievaniu, čo by mohlo spôsobiť hnilobu koreňov.

3. **Pôda:** Pieris preferuje kyslú pôdu s dobrou odtokovosťou. Môžete použiť zmes rašeliny, kôry a kompostu na vytvorenie ideálnej pôdnej štruktúry. Dodávanie mulča okolo rastliny pomáha udržiavať vlhkosť pôdy a chráni korene pred extrémnymi teplotami.

4. **Hnojenie:** Aplikujte hnojivo pre kyslé pôdy raz ročne na jar alebo na začiatku leta. Použite hnojivo s vyšším obsahom dusíka na podporu zdravého rastu a hnojivo s vyšším obsahom fosforu na podporu kvitnutia.

5. **Orezávanie:** Minimálne orezanie môže byť potrebné na udržanie žiaduceho tvaru a hustoty rastliny. Orezávanie môže zahŕňať odstránenie odumretých alebo poškodených konárov, ako aj formovanie rastliny podľa potreby. Orezávanie sa najlepšie vykonáva po odkvitnutí.

6. **Choroby a škodcovia:** Pieris sú obyčajne odolné voči chorobám a škodcom, ale môžu trpieť napadnutím niektorými plesňami a hmyzom. Pravidelná kontrola rastlín vám pomôže odhaliť problémy včas a prijať primerané opatrenia.

S primeranou starostlivosťou bude váš Pieris in Cultivars zdravý, krásne kvitnúci ker, ktorý prinesie do vašej záhrady šarm a eleganciu.

Dodatočné parametre

Kategória: Stálozelené
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 15-20
Výška s kvetináčom v cm: 20-30
Stanovisko: Polotieň, tieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz