Plamienok Armandov / Clematis armandii výška rastliny: 60-70 cm

Kód: 00264
Neohodnotené
29 € / ks
Skladom (>5 ks)

"Plamienok Armandov (Clematis armandii) je popínavý strom alebo ker z čeľade Ranunculaceae, známy pre svoje nádherné kvety a zelené lesklé lístie. Tento druh je pôvodom z Číny a Tibetu a je obľúbený pre svoje rýchle rastové tempo a dlhé obdobie kvitnutia.

V našom e-shope ponúkame kvalitné exempláre plamienka Armandov, ktoré sú špeciálne vybrané pre svoj zdravý rast a krásne kvety. Tieto rastliny sú ideálnou voľbou pre záhradné pergoly, ploty alebo okrasné steny, kde prinesú do záhrady elegantný a exotický vzhľad.

Plamienok Armandov preferuje slnečné alebo polotienisté stanovište a dobre priepustnú pôdu. Rastlina je odolná voči mierne chladnému počasiu a dokáže dobre zvládať aj mierny vietor. Je nenáročná na starostlivosť a má tendenciu rásť robustne a bujne.

Pre dosiahnutie optimálneho rastu a kvitnutia odporúčame pravidelné zavlažovanie a hnojenie. Plamienok Armandov kvitne bohatými bielymi kvetmi s jemnou arómou, čo robí túto rastlinu výnimočnou voľbou pre okrasné záhrady a záhradné priestory.

Svojou krásou a nenáročnosťou sa plamienok Armandov stáva obľúbenou voľbou pre záhradníkov a pestovateľov rastlín. Pridajte tento elegantný popínavý ker do svojej záhradnej kolekcie a doprajte si krásu jeho kvetov počas celého roka."


Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o plamienok Armandov (Clematis armandii) je pomerne jednoduchá, ak sú splnené potrebné podmienky prostredia. Tu sú niektoré kľúčové aspekty starostlivosti:

  1. Stanovisko: Plamienok Armandov preferuje slnečné alebo polotienisté miesto. Je dôležité, aby mal dostatok svetla, ale zároveň ho chránili pred prílišným priamym slnečným žiarením, ktoré by mohlo spôsobiť popáleniny listov.

  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre priepustnú pôdu s dobrým odtokom vody. Dobrá drenáž je kľúčová pre zabraňovanie hnilobe koreňov. Voľná a živná pôda prispeje k zdravému rastu.

  3. Zavlažovanie: Zavlažujte pravidelne, najmä počas suchších období, aby sa udržala vlhkosť pôdy. Vyhnite sa však nadmernému zavlažovaniu, ktoré by mohlo spôsobiť zahnívanie koreňov.

  4. Hnojenie: Použite všeobecné hnojivo pre kvitnúce rastliny na jar, aby ste podporili hojné kvitnutie. Môžete tiež použiť organické hnojivá, ktoré pomáhajú zlepšovať štruktúru pôdy.

  5. Rez: Plamienok Armandov nepotrebuje príliš intenzívny orez, ale po odkvitnutí môžete odstrániť suchejúce alebo poškodené konáre. Tento druh je skôr menej náročný na rez ako iné druhy clematis.

  6. Podpora: Pre lepší rast a rozvinutie sa rastlina môže potrebovať podporu. Umiestnite podporu blízko základne rastliny, aby sa zabránilo zlomeniu konárov.

  7. Ochrana pred mrazom: Ak sú predpovedané mrazy, môže byť potrebné rastlinu chrániť pred chladom. Krycí materiál alebo mulčovanie koreňového systému môže poskytnúť dostatočnú ochranu.

Starostlivosť o plamienok Armandov by mala byť pomerne jednoduchá, ak sú splnené tieto základné požiadavky. Sledujte rastlinu a prispôsobte starostlivosť podľa jej potrieb a reakcií na prostredie.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 1.3 kg
Výška rastliny v cm: 60-70
Výška s kvetináčom v cm: 70-90
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz