Ruža / Rosa In Cultivars Na Kmienku, K5 Výška rastliny: 100-110 cm

Kód: 00832
Neohodnotené
29 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Charakteristika:

Ruže na kmienku sú známe svojou výnimočnou krásou a štýlovým vzhľadom. Kmeň im dodáva vzpriamený a elegantský vzhľad, čo ich robí vynikajúcim prvkom v rámci krajinného dizajnu. Ruže z radu Rosa In Cultivars sú šľachtené s dôrazom na krásu kvetu, intenzitu farieb a dlhú životnosť kvetov.

Vzhľad:

Tieto ruže sa vyznačujú svojimi veľkými, voňavými kvetmi, ktoré sú dostupné vo viacerých odtieňoch a tvaroch. Kmeň ruže pridáva do ich vzhľadu špeciálny dotyk elegancie a nadčasovosti.

Starostlivosť:

Ruže na kmienku si vyžadujú dostatok slnečného svetla a dobre odvodnenú pôdu. Pravidelné zalievanie a hnojenie pomáhajú udržiavať ich zdravé a kvitnúce. Občasné orezanie a úprava koruny pomáhajú udržiavať ich kompaktný tvar a hustotu kvetu.

Použitie:

Tieto ruže na kmienku sú ideálnou voľbou pre výsadbu v záhradách, na terasách, alebo ako výrazný prvok v okrasných nádobách. Ich štýlový vzhľad a bohatá kvetina robia z nich obľúbený doplnok do rôznych typov záhradných aranžmánov.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Určite, tu je popis starostlivosti o ruže na kmienku z rady Rosa In Cultivars:

---

**Starostlivosť o Ruže na Kmienku - Rosa In Cultivars**

Ruže na kmienku z rady Rosa In Cultivars sú pôvabnými a elegantnými rastlinami, ktoré si vyžadujú istú starostlivosť, aby sa udržali zdravé a kvitnúce. Tu je niekoľko dôležitých krokov starostlivosti:

1. **Poloha:**
   Ruže na kmienku preferujú slnečné miesta s minimálnymi obmedzeniami tienistých miest. Ideálna poloha je miesto, kde majú prístup k priamemu slnečnému svetlu aspoň 6 až 8 hodín denne.

2. **Pôda:**
   Zabezpečte dobre odtokovú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Dobre odvodnená pôda pomôže predchádzať problémom s hnilobou koreňov. Ak je pôda ťažká alebo málo priepustná, môžete ju zlepšiť pridaním piesku alebo kompostu.

3. **Zalievanie:**
   Pravidelné a dostatočné zalievanie je kľúčom k zdraviu ruží na kmienku. Zalievanie by malo byť rovnomerné a dostatočné na udržanie pôdy vlhkej, ale nie mokrej. Vyhnite sa zalievaniu listov, pretože to môže prispieť k výskytu plesní a chorôb.

4. **Hnojenie:**
   Hnojte ruže na kmienku raz za mesiac počas vegetačného obdobia. Použite vyvážené hnojivo určené pre kvitnúce rastliny. Hnojte vždy po zalievaní, aby sa minimalizovalo riziko popálenia koreňov.

5. **Rez:**
   Pravidelný rez pomáha udržiavať tvar a vitalitu ruže na kmienku. Režte odumreté alebo poškodené vetvy, ako aj tie, ktoré rastú dovnútra kríka, aby sa zlepšila cirkulácia vzduchu a svetla.

6. **Ochrana pred škodcami a chorobami:**
   Monitorujte rastlinu pravidelne a v prípade potreby použite vhodné prostriedky na ochranu pred škodcami, ako sú vošky alebo roztoče. Tiež dbajte na to, aby ste udržiavali rastlinu v dobrej kondícii, aby sa minimalizovalo riziko výskytu chorôb.

7. **Zimná starostlivosť:**
   V oblastiach s mrazivými zimami chráňte ruže na kmienku pred mrazom pokrývkou alebo mulčovaním koreňového systému.

S dodržiavaním týchto krokov starostlivosti by ste mali byť schopní udržiavať vaše ruže na kmienku z rady Rosa In Cultivars zdravé, krásne a plne kvitnúce.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 5 kg
Výška rastliny v cm: 100-110
Výška s kvetináčom v cm: 110-130
Stanovisko: Slnečno
Položka bola vypredaná…
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz